Náročný program absolvovali v minulém týdnu strakoničtí páťáci, kdy v šesti dnech odehráli tři soutěžní utkání. Ve středu 8. února na domácím ledě prohrávali s Domažlicemi po druhé třetině 1:3 a v závěrečné dvacetiminutovce dokázali stav utkání otočit a zvítězit 4:3. O své pocity z utkání se podělil obránce s číslem 10 Lukáš Kodýdek.

V utkání jste dvakrát prohrávali, v čem byli hosté lepší?

Vše začalo tím, že jsme hned v první minutě dostali gól. Poté byly šance na obou stranách. Nám se je nepodařilo proměnit. Ve druhé třetině jsme pracně vyrovnali, ale vzápětí soupeř potrestal naše chyby dvěma góly.

Ve třetí části jste dokázali stav otočit, co bylo třeba změnit na vaši hře?

Věděli jsme, že nás soupeř příliš nepřehrává a nechtěli jsme vítězství odevzdat. Začali jsme bojovat a nevzdávali jsme se.

Co vám řekl trenér po druhé třetině?

“Kluci, nijak Vás nepřehrávají, tak začněte makat a vyhrajete.”

Jak těžký byl pro vás tento zápas?

Zápas pro nás byl těžký dost.  Jejich hráči byli velcí a tvrdí.

Ve středu jste odehráli třetí utkání v šesti dnech, jak moc a v čem je to pro vás náročné?

Zápasy jsou pro nás obrovským přínosem, ale nyní byly krátce po sobě a únava byla znát. V sobotu jsme byli hodně unavení z pátečního zápasu. Neměli jsme žádný čas na odpočinek.

V posledních zápasech jste začali vítězit, čím to je? A určitě z toho máte radost.

Radost samozřejmě mám a myslím si, že i ostatní kluci jsou na tom stejně. Možná to bude tím, že se snažíme využít dovednosti, které nás trenéři naučili. Hodně nás podržel brankář.