V neděli 5.2.2017 se naši borci utkají na ledě Českého Krumlova v rámci 18.kola s místními Medvědy. A podle nového postavení v tabulce půjde o pikantní souboj prvního a druhého týmu. Medvědi jsou zatím v probíhající sezóně suverénní a prakticky od začátku ročníku okupují 1.místo v tabulce. Momentálně s 38 body, se skóre 101:49 a jedním odloženým zápasem k dobru. K největším tahounům týmu patří bezpochyby bratři Šulčíkové, kdy Roman Šulčík vévodí celkovému kanadskému bodování soutěže, má 38 bodů za 23 gólů a 15 asistencí. K dalším tahounům patří bratři Uhlířové, Jan Kadlec, Jiří Vondřich a také zkušený brankář Vojta.

První vzájemné utkání se odehrálo na našem ledě ve Strakonicích a dopadlo pro nás vítězně. Díky fantastickému výkonu celého mužstva, které už prohrávalo už 1:3, jsme nakonec vyhráli na nájezdy 4:3. Byly jsme první tým, který dokázal obrat Krumlov o body. A jak jsem to viděl onehdy já?

JAK STRAKONIČTÍ ZKROTILI KRUMLOVSKÉHO MEDVĚDA

300 diváků si v sobotu večer našlo cestu na zimní stadion, aby shlédli bitvu s 1.týmem tabulky, který za 6 kol ještě neprohrál. Před zápasem asi každý čekal, že dostaneme naloženo, zaslechl jsem i tip 1:9. Jenže opak byl pravdou.

Od úvodní třetiny byli naši více než rovnocenným soupeřem. Šance se střídali na obou stranách a zejména David Havelec měl několik výborných zákroků. Pak se našim klukům naskytla možnost přesilové hry a David Ruda poslal náš tým do vedení 1:0, stejným výsledkem skočila i úvodní třetina.

Ve druhé třetině se pokračovalo ve stejném tempu. Soupeř tlačil, David výborně chytal, naše šance se bohužel nepodařilo využít.. A tak přišel trest, když měl J.Kadlec(bývalý hráč HC STT) před sebou už jen prázdnou bránu, nezaváhal, vyrovnal na 1:1 a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Začátek 3.třetiny vyšel lépe hostům, když otočili hned po dvou minutách na 1:2. Naši tlačili, bojovali, ale byli to medvědi( a zase J.Kadlec) kdo dal k naší smůle gól na 1:3. Každý si asi už myslel, že je hotovo, ale opak byl pravdou. Kluci jakoby ještě přepli na vyšší výkon, nezabalili to a prakticky v vzápětí přišel kontaktní gól Honzy Andrleho. David nás držel a kluci se hnali za vyrovnáním, které zřejmě k šoku všech medvědů, přišlo zaslouženě dvě minuty před koncem díky Tomáši Křenkovi. Sahali jsme si po třech bodech, ale po 60 minutách byl stav 3:3.

Nutno dodat, že oba týmy měli možnost zahrávat po jednom trestném střílení, ale ani jeden tým jej neproměnil. A tak přišli na řadu nájezdy znovu.

Jako první jel David Ruda, bohužel nedal. Soupeř taky nedal a šlo se na druhou sérii. Pro mě trochu překvapivě jel Martin Všetečka, ale potom, co si po cestě k brance zamíchal polívčičku a zavěsil na 1:0, byla tahle volba víc než v pořádku. Druhý nájezd Krumlova, ani nevím, kdo to byl, ale i kdyby tam bylo háčko na ragby, stejně by se netrefil. Třetí série a Ondra Dlouhý – netřeba komentovat – všichni jsme to viděli, parádní zakončení ala Forsberg a druhý bod byl náš!!!

Na závěr bych se zastavil nad pár věcmi. Tyhle dva body mají cenu zlata a upřímně, kdo je čekal a nikdo už nám neodpáře, že jsme první, kdo vzal Krumlovu body. Podle mě jsme viděli náš nejlepší výkon v sezóně. Další věcí je, že na mě Krumlováci působili jako mistři světa, sebevědomí z nich číšilo a teklo po litrech – od gólmana až po lavičku. Trochu to vypadalo jako David Servis ,,B“.. Aby taky ne, když měli jejich pár bývalých hráčů.

Něco málo z historie hokeje Českého Krumlova (čerpáno z publikace 80.let krumlovského hokeje)

1935

Po první světové válce byla většina obyvatel Krumlova německé národnosti, přesto pod hlavičkou Sokola založilo několik nadšenců první české mužstvo ledního hokeje v Českém Krumlově a vybudovali v místech dnešního zimního stadiónu první české hokejové hřiště, které bylo bez osvětlení a s mantinely vysokými asi 20 cm.

1945

Po skončení okupace byla obnovena činnost oddílu v rámci TJ Sokol Český Krumlov. Hrálo a trénovalo se na hřišti vybudovaném na rybníce Ledový. Od roku 1947 bylo hřiště opatřeno novými mantinely o výšce 40 cm.

V prvních letech nemělo hokejové mužstvo potřebné vybavení pro hráče. Jako dresy sloužili trička oddílu volejbalu, chrániče byly jen provizorní a hrálo se v civilních kalhotách a rukavicích. Brankář L.Štěpánek si sám vyrobil drátěnou ochranu obličeje, kterou možná používal jako první brankář v republice.

První oficiální zápas byl sehrán se Sokolem Křemže a výsledek byl 3:8 ve prospěch Křemže.

1948

Družstvo se zúčastnilo pravidelné soutěže okresního přeboru.

1974

Začíná vlastní výstavba zimního stadiónu, která byla dokončena o rok později v roce 1975.

1999

Na jaře tohoto roku byla zahájena stavba zastřešení zimního stadiónu. Byla dokončena na podzim téhož roku. Slavnostní otevření pod novou střechou se konalo 28.10.1999.

2002

Tento rok zasáhly klub citelně povodně. Byly zničeny kompletně kabiny a kanceláře. Voda dosahovala cca 1m nad úroveň ledové plochy a tak bylo nutné kabiny zdemolovat a postavit narychlo provizorní řešení. Někteří podnikatelé poskytli stavební buňky, které byly smontovány a vzniklo tak jednoduché zázemí, které ale vydrželo až do roku 2014.

2014

Klub obdržel dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na výstavbu nových kabin a zázemí.

2015

7.11.2015 proběhlo na zimním stadiónu oficiální otevření nové budovy a šaten. Zároveň se slavilo výročí 80 let založení klubu.

Historie vzájemných zápasů

2008 – 2009

HC Slavoj Český Krumlov – HC Strakonice 1:2

HC Strakonice – HC Slavoj Český Krumlov 6:0

2009 – 2010

HC Slavoj Český Krumlov – HC Strakonice 1:2

HC Strakonice – HC Slavoj Český Krumlov 5:2

2010 – 2011

HC Slavoj Český Krumlov – HC Strakonice 3:4

HC Strakonice – HC Slavoj Český Krumlov 14:1

2011 – 2012

HC Slavoj Český Krumlov – HC Strakonice 5:2

HC Strakonice – HC Slavoj Český Krumlov 6:3

2012 – 2013

HC Slavoj Český Krumlov – HC Strakonice 3:4

HC Strakonice – HC Slavoj Český Krumlov 4:2

2013 – 2014

HC Slavoj Český Krumlov – HC Strakonice 6:0

HC Strakonice – HC Slavoj Český Krumlov 3:2

Playoff

HC Slavoj Český Krumlov – HC Strakonice 2:1

HC Strakonice – HC Slavoj Český Krumlov 11:4

HC Slavoj Český Krumlov – HC Strakonice 3:6

2014 – 2015

HC Strakonice – HC Slavoj Český Krumlov 3:4np

HC Slavoj Český Krumlov – HC Strakonice 9:2

2015 – 2016

HC Slavoj Český Krumlov – HC Strakonice 4:1

HC Strakonice – HC Slavoj Český Krumlov 1:3

2016 – 2017

HC Strakonice – HC Slavoj Český Krumlov 4:3np

Souhrnem:

S HC Slavoj Český Krumlov jsme v Krajské lize odehráli včetně playoff 20 soutěžních utkání s bilancí 13 výher, 7 porážek se skóre 81:61.

A jak se letos daří Krumlovu na domácím ledě a Strakonicím na ledě soupeřů?

HC Slavoj Český Krumlov

  • na svém ledě Slavoj v letošní sezóně odehrál zatím díky odloženému zápasu s Vimperkem jen 7 utkání s bilancí 6 výher a 1 prohry (s Táborem B 5:6) se skóre 51:19

HC Strakonice

  • na hřištích soupeřů odehrál náš tým 7 utkání s bilancí 4 výher a 3 porážek se skóre z našeho pohledu 30:24

Ostatní zápasy 18.kola

Žirovnice – Tábor B

Telč – Veselí n/L

Humpolec – Radomyšl

Hluboká n/V – Milevsko

Vimperk – Soběslav

autor textu: Jan Tausch