Ve čtvrtek se konala na zimním stadionu akce Pojď hrát hokej od Českého svazu ledního hokeje v rámci Týden hokeje. Náborová akce byla určena pro děti ve věku 4 až 8 let a jejich rodiče. Strakonický klub připravil pro děti a rodiče dvoudílný program. První část programu nabídla dětem ukázku hokejové kabiny s kompletní výstrojí hokejisty a možnost zastřílet si na branku s míčky. Tímto programem provázali strakoničtí hráči osmé třídy. Pro rodiče byla připravena prezentace projektu Pojď hrát hokej, které se ujal Miloslav Tuháček. Předseda výboru strakonického hokeje Luboš Parkos představil rodičům klub HC Strakonice a šéf trenér strakonické mládeže Jan Rybáček nastínil rodičům začátky s hokejem pro malé hokejisty.

Druhá část programu se odehrávala už na ledové ploše, kde byla k vidění ukázka tréninku a poté zápasu mini hokeje. Pod vedením trenérů HC Strakonice si poté mohli všichni zúčastnění vyzkoušet různé dovednosti. Slalom v bruslení, práci s hokejkou a mnoho dalších dětských aktivit.

Cílem akce bylo dát dětem možnost vyzkoušet si jaké by to bylo být hokejistou. A možná přilákat do svých řad nové hokejisty.