Dva zápasy ve dvou dnech. Takto vyšel program krajské ligy Juniorů na strakonické hokejisty, kteří se tento víkend představili před domácím publikem hned dvakrát. V sobotu hostili poslední celek tabulky HC Vimperk a v neděli dopoledne přivítali soupeře z Klatov.

HC STRAKONICE – HC VIMPERK 4:5 (1:1, 2:3, 1:1)

Junioři v brzkém čase 9:15 nastoupili v sobotu proti poslednímu Vimperku bez svých opor. Dlouhý, Křenek, Bednařík a Řehoř nastoupili za a-tým v krajské lize. Zatímco soupeř ze Šumavy byl v plném složení, protože muži HC Vimperk tento víkend nehráli. Utkání začali lépe hosté a brzy šli do vedení. Domácí se těžko usazovali v útočném pásmu. Srovnat stav se jim povedlo šťastným nahozením od pravého mantinelu. Autorem gólu byl, novic ve strakonickém juniorském dresu, Jakub Koryťák – člen loňského vítězného týmu osmých tříd. Na začátku druhé části se dostali domácí rychle do vedení 3:1 zásluhou Švece s Mikešem. Hosté brzy odpověděli kontaktní brankou a do konce druhé části stihli otočit skore na 3:4. Na začátku poslední třetiny krásnou střelou zápěstím do pravého rohu vyrovnal za domácí Václav Menšík. V následující přesilové hře mohli strakoničtí jít do vedení, místo toho inkasovali. Vimperští stav 4:5 už po zbytek utkání ubránili i přes velký tlak domácích v závěru.

Branky domácích: Koryťák, Švec, Mikeš, Menšík

Sestava: Štrobl (Vastl) – Bida, Menšík, Franta, Mikeš, Vlček, Švec, Kursch, Zádamský, Hozman, Hřebíček, Vaněček, Pála, Babor, Koryťák

HC STRAKONICE – HC KLATOVY 7:3 ( 2:1, 5:1, 0:1)

Domácí již v plné sestavě hostili v neděli HC Klatovy. Polovinu první třetiny se hrál vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Poté se domácím povedlo vstřelit dvě rychlé branky zásluhou Dlouhého s Řehořem. V poslední minutě první části klatovští snížili na 2:1. Druhá třetina byla ve stylu domácích hokejistů. Jedna šance střídala druhou a strakoničtí junioři dokázali v rozmezí deseti minut vstřelit pět branek. Mezi střelce se zapsali Vojtěch Kursch, Václav Menšík, Lukáš Bednařík, Adam Mikeš a Vladyslav Bida. Po golu na 7:1 střídali klatovští svoje gólmany .Hosté ve druhé dvacetiminutovce přidali jednu branku. Ve třetí části padl jen jeden gól a to do sítě domácích. Hosté využili rychlého brejku v úvodu třetiny. Domácím se naopak nepodařilo překonat čerstvého muže v klatovské brance.

Branky domácích: Dlouhý, Řehoř, Kursch, Menšík, Bednařík, Bida, Mikeš

Sestava: Štrobl (Vastl) – Bida, Menšík, Franta, Mikeš, Vlček, Švec, Kursch, Zádamský, Hozman, Hřebíček, DLouhý, Křenek, Bednařík, Řehoř