Poprvé v novém roce 2017 se představili strakoničtí hokejisté na domácím ledě. V rámci 15. Kola Krajské ligy hostili tým HC Slavoj Žirovnice.

Hned po úvodním vhazování se domácím naskytlo přečíslení. Jakub Šimoník s Ondřejem Dlouhým, bohužel netrefili branku. V osmé minutě zahrozili hosté únikem Gurky a Švihálka. Domácí brankář Havelec jistým zákrokem lapačkou nedovolil hostům, aby se ujali vedení. V patnácté minutě se strakonický golman jen marně otáčel po kotouči, který orazítkoval tyč jeho svatyně, když vyslal nenápadnou střelu od modré čáry Tomáš Kalvas. V čase 16:34 potrestal chybu domácí obrany David Košťál, který se zmocnil kotouče v mezikruží po chybné rozehrávce a chytrou kličkou poslal svůj tým do vedení 0:1. Domácí hokejisté si v první třetině nedokázali vytvořit střelecké příležitosti.

Kdo z přítomných diváků viděl první třetinu, tak by nevěřil, jaký tým nastoupil za domácí do druhé dvacetiminutovky. Od prvního vhazování domácí bruslili, aktivně napadali hosty hned při rozehrávce a tak si připravili řadu šancí. Hned ve 22. Minutě se krásně mezi kruhy uvolnil David Ruda, jehož pokus vyrazil chytající Kubeš. V pokračující šanci Andrle připravil kotouč před prázdnou branku pro Patrika Řehoře, jehož kotouč neposlechl a mladý strakonický útočník netrefil branku. Zasloužená odměna pro domácí přišla na konci třiadvacáté minuty. V končící přesilové hře zavezl kotouč až před branku Marek Kloud, jehož střelecký pokus golman Žirovnice vyrazil a dojíždějící Bednařík nadvakrát dokázal dostat kotouč přes brankovou čáru a domácí tak vyrovnali na 1:1. O chvíli později mohli hosté opět trestat chybnou rozehrávku domácí obrany, díky které se do úniku dostal Stach, ale jeho bekhendovou kličku dokázal zneškodnit David Havelec. V čase 26:11 se domácí dostali do vedení a to krásnou akcí. Ondřej dlouhý zavezl kotouč do útočného pásma, obkroužil branku a strhl na sebe pozornost všech hráčů Žirovnice. U druhé tyčky Kubešovi branky čekal David Ruda, který měl jen správně nastavenou hokejku, aby usměrnil kotouč do prázdné branky 2:1. Po zbytek třetiny hosté jen vyhazovali kotouč za červenou čarou a odolávali strakonickým útokům. Do konce druhé části stihli domácí přidat ještě třetí branku. Druhá využitá přesilová hra, které předcházela krásně sehraná akce z hole Jaroslava Hřebíčka a Davida Všetečky, ten našel mezi kruhy Jakuba Šimoníka, jenže se nemýlil. 3:1.

Třetí třetina začala ve stejném stylu, jako končila ta druhá. Hned v úvodu přišly šance domácích. Po střele Křenka zvonila za Kubešem tyč a poté už žirovnický golman lovil kotouč ze své sítě už po čtvrté. Na přihrávku Tomáše Křenka si sjel od modré čáry Ladislav Gross a střelou k tyči zvýšil na 4:1. O dvě minuty později ujeli do přečíslení Andrle s Řehořem. Jejich akci ještě dokázal vyřešit golman Kubeš, ale na tu co následovala, již nestačil. Odraženého kotouče se zmocnil Jan Andrle a z poza branky našel najetého Růžičku, který kličkou vylákal Kubeše ze své pozice a do prázdné branky zvýšil na 5:1. V 50 minutě předvedl individuální akci žirovnický Tomáš Kalvas, který přešel přes strakonickou obranu až před branku. Ve svém úniku byl faulován a hlavní rozhodčí nařídil samostatné střílení. Kalvas zkoušel střelu mezi betony, ale David Havelec byl jistý. Ve stejné minutě zavezl kotouč do útočného pásma Jakub Šimoník a vybídl k tvrdé střele Ondřeje Dlouhého, který prostřelil vše co mu stálo v cestě 6:1 Strakonická dominance pokračovala a hosté po zbytek utkání jen bránili skóre. V 53. Minutě svou individuální akcí a kličkou vyhnal Tomáš Křenek žirovnického golmana z Kubeše z branky, který sám po sedmém inkasovaném gólu zamířil rovnou do šaten, 7:1. Do branky hostí nastoupil Ondřej Houdek a hned první střelecký pokus domácích skončil v jeho síti. Po pravé straně zavezl kotouč do útočného pásma Ondřej Dlouhý, natlačil se před branku  a střelou k tyči přidal už osmou branku strakonického celku 8:1. Tečku za vydařeným večer udělal v poslední minutě Patrik Řehoř, který se přece jen dočkal gólu. Po několika šancích v celém utkání si svou trefu schoval na poslední vteřiny utkání. Rychlou kličkou se zbavil obránce a tváří v tvář golamanu Houdkovi trefil přesně pod horní tyč a stanovil tka konečné skóre 9:1.

Domácí hokejisté od druhé dvacetiminutovky předvedli hru, která se musela dívkům líbit. Poctivé bránění, žádné vyloučení a oslabení. Důrazný forčeking a rychlé útočné akce s okamžitým zakončením. Tato poctivá práce se v sobotu večer vyplatila a mohla by fungovat i na další soupeře. V příštím kole krajské ligy zamíří strakoničtí hokejisté na led HC Milevska, kde je čeká těžké utkání s těžkým soupeřem.

HC STRAKONICE – HC SLAVOJ ŽIROVNICE 9:1 (0:1, 3:0, 6:0)

Branky domácí: 22:50 Bednařík (Kloud), 26:11 Ruda (Dlouhý, Hrubý), 34:08 Šimoník (Všetečka, Hřebíček), 42:18 Gross (Křenek), 45:42 Růžička (Andrle, Řehoř), 49:31 Dlouhý  (Šimoník, Ruda), 52:29 Křenek (Ruda), 55:51 Dlouhý, 59:50 Řehoř (Křenek)

Sestava domácí: Havelec (Myslivec) – Kovář, Srb Jan, Kloud, Gross, Hrubý, Hřebíček, Všetečka – Dlouhý, Ruda, Bednařík, Andrle, Růžička, Křenek, Srb Pavel, Šimoník, Řehoř

Branky hosté: 16:34 Košťál

Sestava hosté:  Kubeš, Houdek – Popelka, Ištvánik, Koláček, Kubín, Stach, Kalvas, Navrátil, Gurka, Sviták, Švihálek, Košťál, Reisner

Vyloučení: 1:5

Využité přesilovky: 2:0

Rozhodčí: Pexa – Diviš, Smrž