V netradiční odpolední čas se v sobotu sešli strakoničtí hokejisté k utkání 13. kola krajské ligy, ve kterém na svém ledě hostili TJ Sokol Radomyšl. Domácí šli brzy do vedení po individuální akci Jakuba Šimoníka. Strakonický útočník, který dříve působil v dresu Radomyšle, se zmocnil kotouče a po úniku zakončil bekhendově do pravého růžku, 1:0. Vstřelená branka dodala domácím sebevědomí a dobrým pohybem v útočném pásmu vybojovali první přesilovou hru. V početní výhodě domácích měli největší šanci hosté. Novák s Bártou přečíslili domácí obranu, zakončení Bártovi z hole sebral výborně chytající Jakub Myslivec. Hosté se po ubráněném oslabení, natrvalo zabydleli ve svém útočném pásmu, kde jednu kombinaci za druhou hasil Jakub Myslivec. Hostům nejvíce napomáhaly chyby strakonických při vyhození, nebo rozehrávce útočné akce. Největší šanci vyrovnat za hosty měl František Bárta, po přihrávce od Švagra, měl před sebou odkrytou klec, ale naštěstí pro domácí minul. V 17. minutě se dostali domácí do přečíslení, při kterém byl domácí útočník Jan Křenek faulován Novákem, který si od rozhodčího vysloužil trest na pět minu plus do konce utkání. Domácím se tak naskytla velká příležitost dlouhé přesilové hry. V poslední minutě první části se domácím povedlo usadit v útočném pásmu, jenže povedené kombinaci chyběla střelba a tak se skóre po prvních dvaceti minutách už neměnilo.

Ve druhé části pokračovali domácí přesilovou hrou, kterou nedokázali využít a tak hosté přečkali dlouhé oslabení bez úhony. Ve 2Z. minutě předvedl ukázkový forčeking Jakub Šimoník, který za brankou obral o kotouč hostující obranu, kotouč směroval před branku, kde si najížděl na střelu Ondřej Dlouhý. Střelu mladého útočníka golman Radomyšle Kafka jen vyrazil a o dorážku se postaral Jakub Šimoník a domácí slavili dvou brankové vedení, 2:0. jenže radost trvala přesně jednu minutu a dvanáct vteřin. Hosté dokázali odpovědět, kdy využili zmaru domácích při přesilové hře, ve třech hráči přečíslili domácí obranu a akci na jeden dotek do prázdné brány zakončoval Bárta, 2:1. Ve 30. minutě při další přesilové hře zívala před Davidem Rudou odkrytá kle jenže strakonický útočník po přihrávce od Majora trefil přesně čepel Kafkovi hole. O chvíli později se strakonický útočník už mohl radovat. Po skončené přesilové hře dojel nahozený kotouč Jakub Major, který směroval před branku, tam stál na správném místě David Ruda a střelou z první překonal Kafku, 3:1. ke konci druhé části se opět hosté usadili v útočném pásmu a opět díky chybám strakonické obrany. Šance hostí na kontaktní branku likvidoval Jakub Myslivec. Nejprve vychytal při šanci v mezikruží Vejdu. O chvíli na to Březina dostal přesnou přihrávku od strakonické obrany, s jeho zakončením si také poradil Jakub Myslivec.

Na začátku třetí části měli domácí opět výhodu přesilové hry, při které pohrozili hosté. Bývalý strakonický útočník Petr Stropnický se schoval domácí obraně na modré čáře, naštěstí pro domácí mu chyběla rychlost a tak se zakončením z dálky si poradil Jakub Myslivec. Ve 45 minutě předvedli nádhernou útočnou akci domácí. Při vlastním oslabení David ruda zavezl kotouč do útočného pásma, svým pohybem na sebe strhl tři hráče hostí a naservíroval kotouč před branku na Ladislava Grosse, který kotouč ještě vrátil Rudovi a ten tvrdou ranou zvýšil vedení domácích na 4:1. Na začátku 52. minuty se schoval strakonické obraně Javůrek, jehož zakončení Myslivec jen vyrazil, volný kotouč jako první dojel Torba a poslal kotouč za ležícího domácího golmana, 4:2. Konec třetí části hosté nezvládli a tak přišla řada vyloučení, které bohužel strakoničtí nedokázali potrestat. V poslední minutě zkoušela Radomyšl ještě hru bez brankáře, kterou strakoničtí přečkali a slavili tak výhru v derby 4:2.

HC STRAKONICE – TJ SOKOL RADOMYŠL 4:2

(1:0, 2:1, 1:1)

Branky domácí: 01.33 Šimoník (Dlouhý), 26.22 Šimoník (Dlouhý), 36.08 Ruda (Major, Hrubý), 44.56 Ruda (Gross)

Sestava domácí: Myslivec – Kovář, Srb, Kordík, Gross, Hrubý, Hřebíček, Srb Pavel, Dlouhý, Rudda, Major, Andrle, Čadek, Křenek, Kurečka, Šimoník, Vlček, Řehoř