Hosté se na otevřeném stadionu dostali do hry rychleji a už ve druhé minutě po buly nebezpečně střílel Pavel Srb. V 5. minutě připravil Ondřej Dlouhý vyloženou šanci pro Davida Rudu, který zcela sám před Daškem přestřelil branku. Hosté měli velkou převahu a v 7. minutě v další velké šanci Kurečka ve skrumáži před brankou Daška nepřekonal. Domácí ohrozili Havelce až v 11. minutě střelou Žlůvy od modré. Ve 13 . minutě hráli hosté přesilovku, při které se dostal do další vyložené šance hostí Jakub Major, sám před Daškem ale domácího brankáře střelou po ledě neprostřelil. Jak proměnit šanci ukázali hostům domácí, kteří se po chybě obrany hostí Oulíkem dostali z ojedinělé šance do vedení 1:0. Hned v úvodu druhé třetiny přidali domácí druhý gól, když se ve skrumáži před brankou hostí prosadil opět Oulík a domácí vedli 2:0. Hosté vstřelili branku ve 25. minutě, když Tomáš Křenek výborným napadáním získal puk a střelou z kruhů prostřelil Daška a snížil na 2:1. Hned ve stejné minutě našel Všetečka mezi kruhy najetého Ondřeje Dlouhého a ten prudkou ranou do levého rohu nedal Daškovi šanci a vyrovnal na 2:2. Hosté se opět dostali do hry a zatlačili domácí na jejich polovinu. Jenže ve 32 minutě skončilo nahození domácího Bělohlava od modré v brance hostí a Hluboká vedla 3:2. Ve 36. minutě obránce hostí nedůsledně bránil najíždějícího Oulíka před brankou a ten po nahrávce Milera zpoza branky pohodlně zvýšil na 4:2. V brance hostí vyměnil Havelce Myslivec, ale hned první střela Dvořáka z křídla skončila v síti a domácí vedli 5:2.

Ve třetí třetině ve 42. minutě David Ruda vyzkoušel pozornost Daška střelou z kruhů. Další branku ale přidali domácí, když Bělohlav ve 45. minutě zachytil vyhození Myslivce a jeho nahrávku zužitkoval před brankou volný Černý a zvýšil na 6:2. Velkou šanci hostí měl ve 47. minutě opět Ruda a vzápětí Všetečka, který se protáhl od modré až před Daška, ale ten puk ukryl v lapačce. Ve 49. minutě domácí zvýšili už na 7:2, když vyražený puk po střele Bělohlava dorazil Oulík. Hosté mohli upravit

výsledek ve 52 minutě, když se dostal do šance Marek Hrubý ale Daška neprostřelil a zejména Ondřej Dlouhý který ujel v 57.minutě domácí obraně, ale z brejku na Daška nepřekonal.

Další mistrovské utkání sehrají HC Strakonice v příštím víkendu v neděli v Táboře od 17.00 hodin.

TJ Huboká nad Vltavou – HC Strakonice 7:2 (1:0,4:2,2:0)

Sestava Huboká: Dašek, Král, Rákosník, Žlůva, Dušek, Heřmánek, Hejda,

Bělohlav, Brus, Mavrenz, Oulík, Černý, Miler, Gottwald,

Šindler, Dvořák, Moudrý

Sestava Strakonice: Havelec, Myslivec, Gross, Kovář, Srb Jan, Všetečka, Hrubý,

Hřebíček, Ruda, Šimoník, Major, Srb Pavel, Andrle,

Dlouhý, Čadek, Křenek, Kurečka, Flegl

Branky Hluboká: 16‘ Oulík, as.Bělohlav, Miler, 21‘ Oulík, as. Miler, 32‘ Bělohlav,

36’Oulík, as. Miler, 37‘ Dvořák, as. Žlůva, 45‘ Černý, as.