Domácí tým začali v utkání náporem, který ale zpočátku zbrzdilo ve čtvrté minutě vážné zranění útočníka Soběslavi, který nešťastně při dojíždění k mantinelu upadl, zranil si nohu a musel být ve Strakonické nemocnici operován. V 10. minutě vyjel do otevřené obrany hostí Marek Hrubý a tvrdou střelou do pravého horního rohu poslal domácí tým do vedení 1:0. Domácí získali převahu, ale tlak nedokázali dlouho zúročit, protože útočníci dávali přednost v koncovce přihrávce před zakončením. V 17. minutě udělal Strakonickým fanouškům radost druhý obránce z první pětky domácích Martin Všetečka, který předvedl perfektní slalom od modré čáry a po vylákání brankáře z brankoviště zasunul puk elegantně do prázdné branky.

Vzápětí ujel obráncům hostí Tomáš Růžička, ale při blafáku mu puk odskočil vedle branky. V závěru první třetiny hráli domácí přesilovku pět proti třem. Nejprve ale hostující Vild projel domácí obranou a těsně minul branku ale v poslední minutě první třetiny domácí první pětka sehrála ve třetině hostí dokonale nacvičenou kombinaci a David Ruda zvýšil na 3:0

Ve druhé třetině dali hned ve 23. minutě hosté jejich nejlepším hráčem Žákovským najevo, že budou o výsledek bojovat. Jeho šanci ale dokázal Havelec výborným zákrokem chytit. Domácí se dostali do šancí ve 27. minutě, kdy nejprve střelu Růžičky vyrazil Drachovský nad branku a v další šanci šla střela téhož hráče vedle.

Do vyložené šance se dostal ve 29. minutě David Ruda, kterého našel najetého mezi obránci hostí přesnou přihrávkou Všetečka ale domácí útočník brankáře hostí neprostřelil. Ve 33. minutě se po chybě domácí obrany dostal opět do velké šance Žákovský, ale Havelec opět domácí podržel. Hosté v dalších minutách získali převahu zejména díky opakujícím se nepřesným vyhozením puků obránci domácích ze třetiny a vytvářeli před Havelcem nepříjemné závary. Až ve 38. minutě se dostali do šance opět domácí po výborné kombinaci Všetečka, Ruda, Růžička ale

v zakončení akce byl úspěšnější hostující brankář. Ve třetí třetině hned ve 41. minutě po chybě obránce domácích ve středním pásmu se dostal do další šance Žákovský a a nyní již nezaváhal a tvrdou střelou nad Havelcův beton snížil na 3:1. Domácí ve 43. minutě hráli přesilovku a po velkém tlaku v brankovišti hostí ve vyložených šancích doráželi do puk branky Ondřej Dlouhý a Jakub Major, ale skórovat nedokázali. Naopak další chyby domácích zadáků dokázal opět využít ve 47. minutě Žákovský

a střelou po ledě k tyči snížil na 3:2. Hosté opět přidali a domácí se museli bránit. V 52 minutě ale ujel Jakub Major a v brejku by faulován. Při následném trestném střílení volil střelu, ale zakončil ji do levé tyče. O třicet sekund se situace opakovala. Tentokrát se protáhl mezi obránci Tomáš Růžička a při zakončení byl faulován. Trestné střílení ale provedl zkušeně a blafákem mezi nohy brankáře zvýšil na 4:2.

Hosté ale o minutu později opět snížili na 4:3, když nahrávku hostujícího Píhy před Havelcem tečoval domácí hráč nad brankářovo rameno. Pět minut před koncem hráli hosté přesilovku, při které vytvořili velký tlak ve třetině domácích a jen díky výtečným zákrokům Havelce udrželi domácí vedení. V poslední minutě ještě hosté nastřelili horní tyč domácí branky. Domácí ale díky výbornému Havelcovi v brance vedení udrželi a získali další důležitou výhru.

Další mistrovské utkání hrají HC Strakonice o příštím víkendu v neděli s HC Hluboká Knights na otevřeném stadionu na Hluboké od 17.00 hodin.

HC Strakonice – Spartak Soběslav 4:3

(3:0,0:0,1:3)

Sestava Strakonice: Havelec, Myslivec, Všetečka Hrubý, Kovář, Gross, Kordík, Srb Jan, Růžička, Ruda, Křenek, Major, Dlouhý, Čadek, Kurečka, Śimoník, Andrle, Řehoř, Vlček,

Sestava Soběslav: Drachovský, Balatka, Smíšek, Pánek, Karpíšek, Novotný, Rybák, Sládek, Vild, Slavík, Žákovský, Hák, Chalupský, Kučera, Píha, Zajíc, Schejbal, Hraňo

Branky Strakonice: 10‘ Hrubý, 17‘ Všetečka, as. Major, 20‘ as. Růžička, Všetečka, 52‘ Růžička (TS)

Branky Soběslav: 41‘ Žákovský, 47‘ Žákovský, 53‘ Píha, as. Hák