HC Lokomotiva Veselí nad Lužnicí  –  HC Strakonice 3:8 (0:2, 2:1, 1:5) vyl.: 3:7přes.:0:0, osl.:0:1

Svoboda – Skok, Kodýdek, Němec, Kolář, Poklop, – Walter, Ešler, Šebesta – Živnůstka, Vondrák, Smrž – Bilík, Koubek, Matyska

Na ZS ve Veselí nad Lužnicí jsme byli po většinu zápasu herně lepším mužstvem. Soupeř nás herně přehrával pouze sporadicky, většinou při početní převaze. V úvodní třetině jsme vedli 2:0 po dvou bekhendových střelách. Nejprve v 5´ Skok z rohu kluziště přihrával najíždějícímu Bilíkovi před branku, o minutu později z druhé strany přihrál Šebesta do střelecké pozice Walterovi. Další šance, z nichž měl největší Živnůstka zůstaly v první třetině nevyužité. Na druhé straně musel v 16´ vyřešit Svoboda samostatný nájezd. Ve druhé třetině jsme se ze začátku nemohli pořád střelecky prosadit, čehož domácí využili a z ojedinělé šance v 27´snížili. Naštěstí vzápětí opět bekhendovou střelou do horního růžku Ešler za asistence Waltra skóroval.  Poté následovali naše dvě gólové akce. Nejdříve Smrž ve stoprocentní šanci netrefil odkrytou část branky a později Živnůstka z blízka zakončoval akci Vondráka pouze do gólmana. Přesto, že jsme měli v této části hru pod kontrolou, byl to soupeř, kdo v 34´opět snížil na rozdíl jednoho gólu. Potom následovala dvě naše oslabení, čehož soupeř využíval k vyrovnané hře. Přesto v 39´opět ujel Živnůstka, ale domácí gólman byl nemístě. Do třetí třetiny jsme nastoupili s odhodláním neumožnit soupeři otočit výsledek. Přesto se již v první minutě ocitl po samostatném úniku soupeřův útočník před naším Svobodou, ale ten opět naše mužstvo podržel. Ve 43´ jsme vedli už 4:2, když Skok nejprve neproměnil samostatné sólo, puk se dostal k Ešlerovi, jeho střelu domácí gólman neudržel a Walter pohodlně doklepl do prázdné branky. Při následující přesilovce soupeře se opět vyznamenal Svoboda. V 54´ještě Skok z dobře vypadající akce netrefil branku, ale při následujícím oslabení projel Kolář celé kluziště a zvýšil na 5:2. O dvě minuty později si Živnůstka šikovně sklep střelu Koláře od modré, na kterou gólman reagoval, a pohodlně skóroval. V 58´ se samostatně prosadil Koubek, o minutu později se pokoušel z opakovat svoje úspěšné sólo Kolář, tentokráte gólmana soupeře jenom prostřelil, ale puk zůstal v brankovišti, kde k němu přijel nejrychleji Walter a zvýšil na 8:2.

Chvilka ztráty koncentrace v posledních vteřinách zápasu měla za následek snížení na konečných 8:3 v náš prospěch. Za předvedený výkon lze pochválit všechny naše hráče, kteří se na vítězství podíleli.