Dnes 22.10 2016 prijel tým mladších žáků HC Strakonic na mistrovské utkání do Plzně na malou halu.Po rozbalení hokejovych výstrojí a po rozcvičce  zacal plně soustředit na zápas a pokynů trenerů.Samozřejmě je to Plzen ,tak byl na klukach vidět respekt  z týmu ,který je lidrem soutěže.Nic méně kluci šli do zápasu s vůli vyrát  nebo aspon hodně potrapit tým s předních mist tabulky.Samotné urtkání začalo ve 14hod.

Po úvodnim buly se  hrači Plzně dostali do třetiny Strakonic  a snažili se dat gol.První střelu Plzenského ho hráče  hostující brankář Strakonic Koryťák chytil.Bohužel po buly  v obranné třetině Strakonic se dostal puk k nepokrytému hráči Plzně a ten překonal 1.47 hostujiciho brankáře  a Plzen se ujala vedení. Plzenští hráči se stále tlačili a obléhali bránu Strakonic,ale hostujicí brankář držel Strakonický tým,který postupně začal vystrkovat růžky  a průniky to útočné třetiny ohrozit brankáře Plzně.,ale bohužel se nepodařilo vsitit gol do plzenské svatyně.Poprvní třetině byl stav 1-0 pro Plzen.

Po úvodnim vhazování druhé třetiny  jsme se dostali do třetiny Plzně  a Martin Mrkvička  po nahrávce Tomáše kouby dostlali ke střele ,která byla zblokována obránci Plzně .Bohužel jsme se v ve třetině soupeře nezdrželi dlouho . Nasledovalo pak pár nepřesností z obou stran a boj ve středním pasmu,ale Plzen se dostala do útočné třetiny ,kde po velkém zmatku a chaosu vsitili gol ve 22.minutě.V této situaci byl zraněn brankář Strakoniv Koryťák a byl vystřídan Šimonem Kurczem.Bohužel jsm měli do 30 minuty hodně slabší chvilky utkání.Po nástupu druhého brankářě ,Pĺzen hodně tlačila  Brankář Kurcz  se zapotil  dvěma zakroky podržel tým .Strakonice se nemohli dostat ze třetiny,což vyustilo dvěma goly s dorážek ve 25.a27 minutě utkání.Za stavu 4-0 se těžko hraje,ale kluci v zhruba v32.minutě opět začali zvedat  a ústilo TI šancemi na bránu Plzně.Několik uniků měkl obráce Šimon Šima ,ale gol nepodařil vsitít.Do brejku se dostal Patrik Smrž,Honza Koubek ,ale taktéž neuspěli.Kluci začali bojovat a postupně vyrovnávat hru ke konci druhé třetiny kdy po narávce Matěje Němce s Tomaše Koubu a Michala Živnůstku se dostal do šance Martin Mrkvička,ale vyhnal se střelecké pozice. Šance samozřejmě měla i plzen ,ale neproměnili Kurc podržel.Kluci bojovali a branili chteli moc vstelit gol než zazni druhá sirena utkání.Hra se zlepšovala a zacalii jsme být velmi rovnoceným soupeřěm.

V kabině před třetí třetinou se kluci pozbuli a šli na led jako kdyby to bylo 0-0,a začinal zápas.V třetí třetině byl za začátku boj ve středním pasmu ,nicméně jsme dostali v 55.minutě na 5-0,kdy jsme zase dostali gol z dorážky.následně svoji bojovností v čele s kapitánem  strakonic začali peknými přihravkami dostávat více a více do šancí a vstřelit gol.v 51.minutě ještě došlo ke střídání brankářů Strakonic po menším zranění  vystřídal  Kurcze, Koryťák..Třeti třetina byla nejlepší ze strany Strakonic ,branka Plzně odolávala  šancemi neproměné Tomášem Poklopem,Mikulášem Bilikem a se Závaru před brankou Plzně se podařilo vstřelit Goool.Střelcem byl v 53.minutě Alex Harant,ktery pak ještě dostal  do samostatném uniku,ale měl dlouhé střídáni bohužel ho hráči připravili o puk.Vše degradovalo ke konci třetí třetiny kdy byla pasaž střel od obránců Honza Skok,Kuba Kolář  drželi modrou čáru v útočné třetiny  a posilali střeli nabranu Plzně .Plzen se branila   a vyůstilo to faulem .Strakonice hrali přesilovou hru, kdy řadou pěknych přihraveka střel od modré čáry zamkly soupeře ,ale branku bohužel nevsitili.Obrovska škoda zasloužili si určitě tu branku dát,byl by to pro ně takový ten bonbonek ba dortu.Utkání skončilo nakonec 5-1 pro domácí.

Všichni kluci si zaslouží pochvalu za předvedený vykon v utkání, oba golmani- každy 22 zákroků,obráncí i útočníci taky za pochvalu,i kdyz jsou tam chyby ,tak se kluci zlepšuji krůček po krůčku jdou nahoru s vykoností,diky  a jestě pochvala všem co odehrali utkaní.