Utkání začalo v rychlém tempu, akce  se přelévali na obě strany. V 6. minutě si najel při přesilovce Milevska před branku Strakonic Čunát a nebezpečně dorážel puk  těsně vedle Myslivcovy branky. V 10. minutě domácí vytvořili nebezpečnou skrumáž před Žilinčíkem, ten situaci vyřešil, hosté pokračovali v tlaku a po nahrávce Křenka se ocitl Jan Čadek sám před brankou hostí, ale místo střely zvolil nahrávku na spoluhráče, který ji minul. O minutu později David Ruda střílel nebezpečně ale Žilinčík byl pozorný. V 17 minutě hráli hosté přesilovku a nahozený puk Matějkou tečoval Jíška k tyči Myslivcovi branky na 0:1. Domácí se snažili vyrovnat, ke střele se prodral na kruzích Kurečka, ale Žilinčíka neprostřelil. V poslední minutě se dostal po závaru před brankou hostí do velké šance Jan Čadek, ale trefil pouze pravou tyč branky hostí. Také ve druhé třetině se hrál oboustranně rychlý hokej. Hosté se dostali do velké šance ve 25. minutě, kdy po chybě v obraně Strakonic jel Matějka sám na Myslivce. V koncovce volil zakončení tvrdou střelou a přestřelil branku. Domácí mohli vyrovnat v polovině utkání, kdy po nahození Majora Dušan Vlček těsně minul pravou tyč branky hostí. Závěr druhé třetiny ale patřil hostům. Ve 37 minutě přišla další chyba v obraně a tu Fořt přesnou střelou k tyči potrestal na 0:2. Vzápětí mohl snížit Tomáš Růžička, který se po objetí branky protáhl před Žilinčíka, ale hezký průnik zakončil střelou vedle. Ve 38 minutě se po nahození Poucha dokázal prosadit před brankou Myslivce důrazný Nevolný a zvýšil na 0:3 pro hosty. O minutu později to bylo po chybě domácích v rozehrávce na útočné modré a brejku Milevského Hamerleho 0:4. V poslední třetině domácí ve 42 minutě dokázali Jakubem Šimoníkem, který se nejlépe orientoval ve skrumáži před brankou hostí snížit na 1:4. Ve 47. minutě hráli hosté přesilovku a před brankou nepokrytý Nevolný po nahození Čunáta tečoval puk mimo dosah Myslivce na 1:5.  V polovině poslední třetiny hráli nejprve domácí a poté i hosté přesilovku pěti proti třem, ale branka již nepadla a opora hostí Žilinčík si poradil i s opakovanými střelami Tomáše Růžičky v posledních minutách utkání.

Další mistrovské utkání hrají HC Strakonice o příštím víkendu v neděli s HC Vimperk na jejich ledě od 17.00 hodin.

HC Strakonice  – HC Milevsko 2010 1:5 (0:1,0:3,1:1)

Sestava Strakonice: Myslivec, Havelec, Hrubý, Hřebíček, Kovář, Gross, Kordík,

Růžička, Ruda, Srb, Major, Vlček, Čadek, Šimoník, Binder,

Křenek, Kurečka, Andrle

Sestava Milevsko:    Žilinčík, Kolář, Štych, Havran, Mikš, Jíška, Čunát, Hájek A.,

Hájek T., Müller, Hamerle, Mácha, Matějka, Nevolný, Pouch,

Radosta, Sláma, Fořt

Branky Strakonice:   42‘ Šimoník, as. Křenek, Vlček

Branky Milevsko:      17’Jíška, Matějka, Štych, 37’Fořt, as. Müller, 38‘ Nevolný, as.