Hosté začali v Jindřichově Hradci proti Slavoji aktivně  a už ve 3 minutě zaměstnali Kubeše v brance domácích Hřebíček a Čadek. O minutu později se před Havelce dostal domácí Jasanský, ale ten střelu kryl. V 5 minutě hráli hosté přesilovku a Tomáš Růžička prověřil ze strany Kubeše. Hned po jejím skončení v 6 minutě si sjel na zpětnou nahrávku Kurečky na kruhy Marek Hrubý a prostřelil Kubeše na 0:1.

V 11 minutě střílel nebezpečně z kruhů domácí Košťál. O minutu později ujeli dva domácí útočníci na jednoho obránce Strakonic a akci vyřešil blafákem pod horní tyč domácí Švihálek na 1:1. Ve 14 minutě hosté chybovali v obranném pásmu, před brankou prošel puk na osamoceného Svitáka a ten k střelou tyči nedal Havelcovi šanci a zvýšil na 2:1. Minutu před koncem první třetiny se nevrátili včas útočníci Strakonic, domácí přečíslili obranu hostí a po kombinaci Jasanský střelou pod horní tyč zvýšil na 3:1.

Hned ve 21 minutě se dostal do šance hostující Tomáš Růžička ale Kubeš byl pozorný. V polovině utkání hráli domácí přesilovku. Hosté vyhodili puk ze třetiny až ke Kubešovi a jeho rozehrávku vystihl napadající Pavel Srb a po jeho nahrávce Dušan Vlček vstřelil první branku v dresu Strakonických mužů a snížil na 3:2. Hosté přidali, ale jejich snahu zhatila chyba v útočném pásmu domácích, kdy po zbytečné ztrátě puku a brejku a faulu proměnil ve 34 minutě domácí Tomšík trestné střílení a zvýšil na 4:2. V závěru druhé a v úvodu třetí třetiny hosté přečkali dvojnásobnou přesilovku  a získali ve hře postupně převahu. Ve 46 minutě ve skrumáži domácí v poslední chvíli zablokovali Jakuba Šimoníka, když už puk téměř směřoval do odkryté branky a v 50 minutě stejný hráč ve velké šanci minul prázdnou branku domácích. Hosté se snažili, ale ve střelbě byli málo důrazní. Domácí pozorně bránili a branku hostí ohrozil až v 58 minutě Jon, ale Havelec střelu vytáhl levým betonem. V poslední minutě hráli hosté power play, zkušený Ondřej ale ujel a do prázdné branky zvýšil na konečných 5:2 pro domácí Slavoj. Další mistrovské utkání hrají HC Strakonice o tomto víkendu v sobotu s HC Milevsko 2010 v Knürr Aréně od 17.00 hodin.

HC Slavoj Žirovnice – HC Strakonice  5:2 (3:1,1:1,1:0)

Sestava Žirovnice:  Kubeš, Zíka, Popelka, Kubín,Koláček, Ištvánik, Jon, Tomšík, Jasanský, Sviták, Gurka, Stach, Heřmánek,  Košťál, Ondřej,   Švihálek

Sestava Strakonice: Havelec, Myslivec, Kordík, Hrubý, Hřebíček, Kovář, Gross,  Všetečka, Šimoník, Růžička, Andrle, Vlček, Čadek, Binder,  Křenek, Srb, Kurečka

Branky Žirovnice:   12‘ Švihálek, as. Popelka, Jasanský, 14‘ Sviták, as. Košťál. 19‘ Jasanský, 34‘ Tomšík (TS), 60‘ Ondřej

Branky Strakonice:  6‘ Hrubý, as. Kurečka, 30‘ Vlček, as. Srb,