HC Tábor B  –  HC Strakonice  4:8(2:3,1:5,1:0)

vyl.:4:7, přes.:1:2,osl.:1:2, hráno v Soběslavi.

Naše sestava: Svoboda (31´Koryťák) – Kodýdek, Kolář, Němec, Vondrák, Skok, Zralý – Živnůstka, Mrkvička, Matyska – Harant, Hanzlík, Kouba – Smrž, Prušák, Vondrášek.

Po vyrovnaných úvodních minutách, v polovině první třetiny uvolnil Mrkvička ideálně do brejku Matysku, jemuž ve skórování zabránil až obětavý zákrok  obránce. V 9´při vlastní oslabení zachytil puk na útočné modré Skok, prokličkoval přes obránce a bekhendem nedal gólmanovi domácích šanci. Ještě v témž oslabení vybojoval Živnůstka puk, prosadil se v situaci jeden na jednoho a po ledě k tyči zvýšil na 2:0. Při následném oslabení mohl skórovat Zralý, ale ve slibné šanci netrefil branku. V 15´při hře 4na4 se dobře orientoval před brankou domácích Smrž a s přehledem doklepl do prázdné branky střelu Vondráška od modré. Domácí se nevzdávali. V 17´ vstřelili první gól a při následující přesilové hře dokonce snížili na 2:3. První polovina druhé třetiny přinesla opět vyrovnanou hru. Šance Vondráka, Kouby a Skoka zůstali nevyužity. Na druhé straně musel Svoboda lapačkou zneškodnit těžkou střelu z blízka, v jiném případě mu pomohla tyčka. V polovině zápasu jsme hráli přesilovku 5na3, při ní Vondrášek zužitkoval přihrávku Zralého. O minutu později Matyska z úhle zakončil Kodýdkovo asistenci  na 2:5. Domácí střelou do horního růžku korigovali, ale do konce druhého dějství již skórovali jenom naši. V 36´Živnůstka pod horní tyčku, v 38´ Zralý a v 40´ Mrkvička do  “víka” dal na 3:8. Mezi tím ale stačil Koryťák chytit tutovku soupeři na brankové čáře.

Do poslední třetiny jsme nastupovali s vědomím vysokého náskoku, což se projevilo na kombinační hře. Stínem byla 45´, kdy byl našemu mužstvu přísně vyloučen  na 5´plus do konce zápasu kapitán Matěj Němec. V 57´pak domácí z ojedinělé šance snížili na konečných 4:8.

ZS Strakonice 16.10.

HC Strakonice  –  IHC Písek 6:7(0:2:4:1,2:4)

vyl.:5:3, přes.:0:0, osl.:2:0

Sestava domácích: Koryťák (32´Svoboda) – Němec, Šíma, Skok, Zralý, Kodýdek, Vondrák – Živnůstka, Mrkvička, Kouba –  Hanzlík, Prušák, Vondrášek –  Smrž, Harant, Matyska

Podle skóre bylo malé oblastní derby zápasem rozdílných třetin, ale pouze co se týká branek. Jinak se jednalo většinou o vyrovnanou hru s šancemi na obou stranách, na konec ale k naší smůle byli šťastnější hosté. Obraz první třetiny: ve 2´Kodýdek nezužitkoval Hanzlíkovu přihrávku před branku, o tří minuty později hosté nadvakrát prostřelili našeho gólmana,  ve 13´ opět Hanzlík poslal do brejku Vondráška, ale jeho blafák jel pouze po brankové čáře mimo tyče, v 15´Humeník – syn strakonického odchovance – po samostatném nájezdu na 0:2, vzápětí trefil Skok nádhernou střelou pouze horní tyčku.

Ve druhé třetině jsme se konečně začali střelecky prosazovat. V úvodu Vondrášek vymíchal gólmana, asistence byla připsána Hanzlíkovi a Skokovi, ve 23´Němec z kruhů neprostřelil chumel hráčů před brankou soupeře. V polovině zápasu jsme dvěma góly Vondráška ve dvou vlastních oslabení skóre otočili. Nejprve dorazil odraženou střelu Zralého a poté proměnil samostatný průnik. Minutu před koncem druhé třetiny využili hosté našeho zaváhání v obraném pásmu s vyrovnali, jenže před sirénou ještě Šíma zajistil naše vedení 4:3. Poslední dějství začali lépe hosté a v 43´vyrovnali. Ve 47´se opět prosadil nádhernou individuální akcí Skok, strhnul vedení na naší stranu, ale bohužel naposled. Hosté v téže minutě vyrovnali a dvěma góly našim odskočili. V 58´ po střele Němce se před brankou soupeře ve shrumáži nejlépe orientoval Kodýdek a za přispění Živnůstky a Mrkvičky vykřesal poslední jiskřičku naděje. Bohužel konec zápasu se nezadržitelně blížil a hosté své jednogólové vítězství uhájili.