8. kolo ligy mladších žáků. Sobota 8.10.2016 ZS Strakonice.

HC Strakonice  –  TJ Sušice 8:4(3:1,3:1,2:2) vyl.: 4:4, přes.: 1:2, osl.:1:0.

Sestava domácích: Koryťák (33´ Svoboda) – Němec, Vondrák, Skok, Zralý, Matyska, Kolář – Kodýdek, Hanzlík, Kouba – Vondrášek, Lukeš, Šíma – Smrž, Živnůstka, Mrůzek – Harant, Poklop, Mrkvička.

Zápas, ve kterém získali domácí první body sezóny, začal vyrovnaně. Nejprve v 5´ Koryťák zneškodnil samostatný nájezd soupeře, aby o dvě minuty později byl na druhé straně neúspěšný náš Smrž. Když v 10´Šíma nezakončil svoje uvolnění v útočném pásmu gólem, byli to hosté kdo v 11´při svojí druhé přesilové hře otevřeli skóre zápasu.  Pak začali hráči HC získávat převahu. Ve 13´  ještě zastavila střelu Lukeše tyčka a při přesilovce slibnou šanci nezužitkoval Živnůstka, ale v 17´střelou z kruhů vyrovnal Vondrášek, přihrával Lukeš. O minutu později kombinaci celého útoku zakončil gólovou střelou Šíma (as. Lukeš). V poslední minutě zvýšil na 3:1 Lukeš, přihrával Zralý. V úvodu druhé třetiny domácí dvěma góly  Vondráška v podstatě rozhodli zápas.

Nejprve zakončil vzájemnou kombinaci se Šímou a potom proměnil přihrávku Zralého v pátý gól. Domácí se začali více osmělovat, čímž se zrodilo několik slibných akcí. V polovině zápasu se odhodlal k samostatné akci Němec, ale po projetí celého kluziště mu nezbyli síly na zakončení mezi betony soupeřova brankáře. Soupeř se přesto nevzdával, ale jeho ojedinělé šance – samostatný nájezd, střelu z blízka – Kořyťák chytil. Až v 33′, těsně před jeho střídáním, nestačil na střelu do horního růžku ze samostatného průniku. Zvrat ani drama se nekonalo, neboť v téže minutě bekhendem Mrkvička proměnil ideální přihrávku Živnůstky opět na rozdíl čtyř gólů. Následná šance byli opět bez efektu. V 34 minutě Hanzlík neproměnil slibně se vyvíjecí akci, ani Živnůstka nezakončil přihrávku Němce po jeho samostatné akci. Ve třetí třetině nejprve v 47´ hosté při přesilové hře snížili na 6:3, aby v téže minutě, při vlastním oslabení, Skok od modré proměnil přihrávku Zralého v sedmý gól. V 51´ Lukeš zakončil samostatný únik, asistence byla připsána Vondráškovi. Skóre zápasu uzavřeli hosté v 53´, když  střelu od modré nešťastně tečoval Němec a ta skončila za zády bezmocného Svobody. Další hezké šance domácích zůstali nevyužity. Např. Skok neproměnil samostatný průnik přes celé kluziště stejně jako Kodýdek  nebyl úspěšný z bezprostřední blízkosti a tak se stav zápasu již neměnil.