V rámci třetího kola krajské ligy zavítal do Strakonic tým z Vysočiny Jiskra Humpolec. Nevyzpytatelný a pro domácí neoblíbený soupeř, který vždy dokázal ve Strakonicích za poslední roky vyhrávat.  Domácí se museli obejít bez čtyř útočníků. V utkání chyběli Dlouhý, Major, Ruda a Vlček.

Ve třetí minutě svou individuální akcí Patrik Řehoř vytěžil pro svůj tým přesilovou hru a po následném vyloučen hostí měli domácí hned z kraje utkání výhodu přesilové hry 5 na 3. Dvojnásobnou početní výhodu dokázal využít obránce Marek Hrubý. Střela zápěstím prošla přes klubko hráčů na brankovišti, přesně do pravého rohu humpolecké branky. Hosté z vysočiny se do útočného pásma podívali až v sedmé minutě. Díky přesilové hře, kterou dokázali ukázkově využít. Po akci na jeden dotek, kdy šel puk po trase Zadina – Dvořák- Jelínek až do prázdné branky a bylo vyrovnáno 1:1. Ihned po vhazování ujeli do přečíslení humpolečtí, domácí brankář Myslivec vystavil svou vyrážečku proti střele Hurdy a nedovolil hostům bleskový obrat. Své šikovné ruce ukázal mladý útočník Řehoř v 16. Minutě, kdy svými kličkami vylákal brankáře Zoura z branky. Bohužel pro domácí zabránil jejich druhé brance humpolecký Hurda, který vykopával kotouč na brankové čáře. Domácí nakonec stihli přidat druhou branku ještě v první třetině. O využití přesilové hry se postaral Tomáš Křenek, který na brankovišti využil nabídku Jaroslava Hřebíčka a gólem do šatny zajistil svému týmu vedení 2:1.

Na začátku druhé části měli domácí opět výhodu přesilové hry pět na tři, kterou bohužel nedokázali proměnit. V přesilové hře chyběla hlavně střelba. Hosté opět trpělivě vyčkávali na svoji příležitost. První větší šanci si schovali na 26. Minutu. Průnik a bekhendové zakončení Jelínka vyrazil Myslivec ramenem a puk nebezpečně poskakoval po brankové čáře. Větší aktivita v útočném pásmu přinesla hostům výhodu přesilové hry. Početní výhodu dokázali hosté bleskově využít, najetý Tomáš Dvořák napoprvé Myslivce nepřekonal, ale s dorážkou už se nemýlil a srovnal stav utkání na 2:2. Ve 33. Minutě dokonal obrat pro svůj tým Jelínek, kdy v přečíslení dva na jednoho jednoduše vystřelil a puk skončil ve strakonické síti. Humpolec odehrál druhou třetinu velice jednoduše, pokaždé šel s pukem v útočném pásmu do zakončení a většinu hry rozehrával rychlými brejky, se kterými měla strakonická obrana velké problémy. Na rozdíl od hostů, domácí v útočeném pásmu složitě kombinovali a těžko se dostávali do střeleckých příležitostí.

Ve třetí části strakonická obrana často chybovala. Největší chybu udělal při rozehrávce ve 46. Minutě Jaroslav Hřebíček, který poslal kotouč přímo na hůl napadajícímu Hurdovy, který našel skulinu mezi Myslivcovi betony. Hosté šli do vedení 2:4. V 55. Minutě poté humpolecký Dvořák jednoduše prošel přes čtyři strakonické hráče a zakončením k pravé tyči určil stav utkání 2:5.

Strakonický tým ani v této sezóně nedokázal doma porazit Jiskru Hupomlec. Tým, který byl po dvou utkáních na posledním místě. Svěřenci trenéra Beneše mají po třech odehraných utkání pouze bod a v příštím utkání je čeká Slavoj Žirovnice.