Jednoznačným výsledkem 5:0 porazila dnes strakonická Juniorka HC Slavoj Český Krumlov. Velkou zásluhu na tom měl domácí útočník Vojtěch Kursch, který dokázal v utkání vstřelit čtyři branky.

Vedoucí tým krajské ligy juniorů HC Strakonice hostil dnes dopoledne ve třetím kole soutěže medvědy HC Slavoj Český Krumlov. Pro hosty se jednalo o první soutěžní utkání sezóny. Domácí hned z kraje utkání předváděli aktivní hru a branku hostí zasypávali nebezpečnými ranami a brankář Krumlova Pícha předváděl jeden úspěšný zákrok za druhým. V první části hry měli domácí spousta příležitostí a šancí, ale ve většině případů je zradila koncovka. Strakonický Vojtěch Kursch ke konci první třetiny dvakrát dokázal prolomit kouzlo v krumlovské brankovišti. „Myslím, že můj první gól to prolomil. Řekl bych že to byla spíš náhoda. Pak už to tam lítalo samo. “ Náhoda a i kousek štěstí je určitě potřeba, protože hostující tým se v útočné části hry nedokázal dlouho prosadit a většinu první třetiny se jen bránil strakonickým útokům.  Druhá část hry se odehrávala podle stejného vzorce jako ta první. Strakoničtí dobývali krumlovské brankoviště, ale ve všech šancích nechali vyniknout brankáře hostí. V polovině třetí třetiny dovršil, za asistence Tomáše Pály, svůj hattrick Vojta Kursch a navýšil skóre utkání na 3:0 pro domácí. Po pouhých 17ti vteřinách hry se domácí radovali znovu. Na 4:0 zvyšoval Bida. Svoji formu a výborný výkon v utkání potvrdil Vojta Kursch v poslední minutě utkání, kdy skóroval po čtvrté a určil konečný stav utkání 5:0.  „Myslím si, že dnes jsme hráli přesně podle toho, co nám trenér říkal. Ty góly tam padaly se štěstím.  Dnes jsme hráli opravdu jako tým. Já to tam jen došťouchával, góly padaly díky spoluhráčům.“  Zhodnotil po utkání výhru čtyřbrankový střelec Kursch. Který byl i velice skromný ke svým výkonům v utkání „Opravdu jsem dostával přihrávky od spoluhráčů a jen jsem zakončoval, Také bylo štěstí, že zrovna já jsem byl ten zakončující hráč. “ Domácí hokejisté si připsali druhou výhru ze třech utkání krajské ligy, navíc dnes bez obdržené branky, protože Český Krumlov se moc do brankových příležitostí ani nedostával. „Minulý rok jsme s ním měli celkem problémy, dneska se to obrátilo. Navíc Pepa (Josef Štrobl – brankář) výborně zachytal a všechno to vyšlo. “