Písecká farma se hned po zahájení pustila do velkého tlaku a hrálo se především ve třetině Strakonic. Ve 3. minutě nebezpečně střílel Gába z křídla. V 6. minutě nastřelil Kica horní tyč Myslivcovy branky. Strakonice se vymanily z tlaku až v 9. minutě, kdy při přesilovce střílel od modré Hřebíček. V 11. minutě ujel Binder, ale Kadlec střelu k tyči vytáhl betonem. Při přesilovce domácích ve 13. minutě prostřelil po ledě skrumáž před Myslivcem Jirků a domácí vedli 1:0. O dvě minuty později strakonický Hřebíček nahodil puk na Kadlece, ten puk vyrazil a Kurečka zavěsil puk pod horní tyč na 1:1. V 17. minutě Myslivec vyrazil nebezpečnou střelu Duchoně po nájezdu z křídla. V úvodu druhé třetiny hráli domácí přesilovku a puk po nahození Gáby od mantinelu skončil za zády Myslivce na 2:1. Domácí poté opět vytvořili tlak ve třetině hostí a ve 25. minutě po kombinaci a nahrávce Gáby Petr Stropnický prostřelil Jakuba Myslivce na 3:1. V polovině utkání se hostům podařilo vyrovnat hru. Při přesilovce ve 35. minutě se Pavel Srb protáhl po objetí branky až před Kadlece a nadvakrát protlačil puk za jeho záda a snížil na 3:2. Vzápětí domácí Daniel Jungbauer po kombinaci domácích ve třetině hostí jen těsně minul pravou tyč Myslivcovy branky. Ke konci třetiny se ale hosté dostali do tlaku ve třetině domácích a především střela Jakuba Majora z otočky prověřila pozornost Kadlece.

Ve třetí třetině Strakonice zlepšili pohyb a snažili se o vyrovnání. Ve 46. minutě hráli domácí čtyřminutovou přesilovku a Myslivec hosty podržel při střelách Frühaufa a Vlka. V 51. minutě měli hosté možnost přesilovky pět proti třem, při které  po závaru před domácí brankou srovnal Jakub Major na 3:3. O dvě minuty později, ještě v probíhající přesilovce Ervín Binder nebezpečně střílel ze strany na Kadlece. Domácí dostali příležitost od rozhodčích hrát  dvojnásobnou přesilovku pět minut před koncem a v 56. minutě vrátil vedení domácím Řehoř, který tečoval před Myslivcem střelu Jirků od modré. Strakonice ale dokázali v poslední minutě vyrovnat, kdy vyraženou střelu Majora vrátil pohotově do domácí branky Jakub Šimoník a vyrovnal na 4:4. Na řadu přišli nájezdy, v kterých uspěl z domácích Řehoř, který blafákem překonal Myslivce. Střely Kicy a Stropnického Myslivec kryl. Strakoničtí Major, Hřebíček a Růžička Kadlece nepřekonali a tak domácí získali vítězství. Přesto získaný bod je určitě cenný a velmi dobrým výkonem k němu přispěl Jakub Myslivec. Další mistrovské utkání hrají HC Strakonice o tomto víkendu v sobotu s Jiskrou Humpolec v Knürr Aréně od 17.00 hodin.

Sokol  Radomyšl – HC Strakonice  5:4 náj. (1:1,2:1,1:2)

Sestava Radomyšl:  Kadlec, Kafka, Jirků, Pěnička, Volf R., Koutenský, Frühauf, Burkoň, Řehoř, Jungbauer, Kica, Gába, Stropnický, Vlk J.,Kurz, Novák, Duchoň, Torba, Klas, Paukner

Sestava Strakonice: Myslivec, Kuncl, Kloud, Hrubý, Hřebíček, Kovář, Gross, Kordík, Šimoník, Růžička, Binder, Andrle, Major, Křenek, Řehoř, Srb, Kurečka

Branky Radomyšl:   13’Jirků, 21‘ Gába, as.Volf, 25‘ Stropnický,as. Gába, 56‘ Řehoř, as. Jirků,  60‘ Řehoř (nájezd)

Branky Strakonice:  15‘ Kurečka, 35‘ Srb, 51‘ Major, as. Andrle, 60‘ Šimoník, as. Major