V neděli 2.10.2016 se v Klatovech hrálo sedmé kolo ligy mladších žáků. Ani tentokráte naši hráči nedokázali zvítězit. Naopak odešli s potupným výsledkem 13:0. Nelze napsat, že mužstvo předvedlo vysloveně slabý výkon, ale při pohledu na soupisky obou mužstev bylo patrné, že se jedná o soupeře o rok staršího, což soutěžní řády dovolují, ale na ledě je tento věkový rozdíl markantní.

HC Klatovy – HC Strakonice 13:0 (6:0,3:0,4:0)

Sestava: Svoboda (28´Koryťák) – Němec, Matyska, Vondrák, Kolář, Skok, Šebesta – Živnůstka, Mrkvička, Hanzlík – Smrž, Harant, Kouba – Poklop, Koch, Mrůzek.

Začátek zápasu nenapovídal, že výsledek bude pro hosty tak krutý. První gól střelili domácí až v 9 minutě, ale do konce třetiny skórovali ještě 5x. Ve většině případů se jednalo o dorážky z blízka nebo opakované střeli. Ještě za stavu 0:0 měl gólovou šanci Hanzlík, jemuž poslal do dobrého postavení ideální přihrávku Mrkvička. Chvíli na to hrál soupeř přesilovou hru 5 na 3, kterou naši hráči obětavě zvládli, dokonce Šebesta stačil zachytit kotouč na brankové čáře. Po skončení této přesilovky  mělo početní výhodu naše mužstvo, ale bez efektu, navíc musel Svoboda likvidovat samostatný nájezd. Pak nás ale opustilo hokejové štěstí a většina střel, které se jindy odráží od obránců nebo gólmana do rohu kluziště, skončili v naší kleci. Druhá třetina začala nešťastným gólem střelou mezi betony Svobody. V 28´vystřídal Svobodu Koryťák, který kapituloval v 35´a v 36´při vlastním oslabení. Třetí třetina také začala vstřelenou brankou domácích. Skóre bylo  zakončeno postupně v 47´, 51´a 56´. Z naší hry stojí za zmínku situace v 50´, když Harant prokličkoval přes tři protihráče v útočné třetině, přihrál do vyložené šance Koubovi, ale ten z úhle střelou po brankové čáře  minul obě tyčky soupeřovy branky.

Liga mladších žáků 5. kolo. 28.9.2016 Domažlice 10.00.

HC Domažlice  HC Strakonice 10:4(6:2,3:0,1:2)

vyl.:5:3, přes.:1:0, osl.: 1:0.

HC Strakonice: Koryťák (32´Svoboda) – Skok, Němec, Matyska, Šebesta, Kolář – Smrž, Mrkvička, Mrůzek – Hanzlík, Harant, Živnůstka – Ešler, Kouba, Vondrák.

Naši hráči, stejně jako v předchozích zápasech nezachytili úvodní nápor soupeře a v páté minutě při hře 4na4 jsme prohrávali 2:0. O dvě minuty později sice Mrůzek využil ideální přihrávku Ešlera před branku a snížil na 2:1, ovšem soupeř během pěti minut zvýšil na 5:1. Ve 13´ Smrž střelou z kruhů upravil na 5:2, ale domácí v poslední minutě první třetiny využili nedorozumění našich hráčů za vlastní brankou a stanovili průběžný stav zápasu po první třetině na 6:2. Ve druhé třetině se hra částečně vyrovnala, ale branky stříleli jenom domácí. Hned v první minutě druhé třetiny a potom v polovině zápasu byl stav již 8:2. Poté došlo v naší brance k plánované výměně gólmanů. Svoboda se v brance nestačil pořádně rozkoukat, když ho obrana nechala prověřit samostatným útokem domácích, kteří byli úspěšní. Od té chvíle až do konce třetiny se již skóre neměnilo. Na soupeřově straně zásluhou Svobody, na straně hostí slibně vyhlížející akce Mrůzek ani Mrkvička nezakončili. Do třetí třetiny vstoupili úspěšněji opět domácí.  Hned v jejím úvodu dotlačili puk po závaru před brankou na hrozivých 10:2. Naštěstí se o dvě minuty později Harant dobře orientoval před brankou soupeře a doklepl střelu Hanzlíka. V polovině závěrečné třetiny projel Skok přes čtyři hráče a střelou do horního růžku nedal domácímu brankáři šanci. Tím uzavřel konečný výsledek na 10:4.  Škoda jen, že v závěru zápasu jsme neproměnili dvě gólové šance. Nejprve při zakládání útoku soupeře, vybojoval Němec na modré čáře puk a přihrál ho Harntovi, který se v ten moment ocitl sám před gólmanem, ale trefil těsně vedle. Potom se Mrkvička samostatně proháčkoval třetinou soupeře, ale také bez úspěšného zakončení.