HC Milevsko 2010  HC Strakonice 9:2 (2:2,5:0,2:0) hráno 24.9.2016 na ZS v Milevsku.

Vyl.: 5:7, přes.:1:0, osl.:1:0.

Sestava HC Strakonice: Svoboda (Koryťák) – Skok, Němec, Matyska, Šebesta, Kolář – Poklop, Mrkvička, Hanzlík – Smrž, Živnůstka, Kouba – Mrůzek, Vondrák, Harant.

Začátek zápasu se pro naše páťáky začal vyvíjet příznivě. Již v 2 minutě měl po samostatné akci slibnou šanci Skok, ale o minutu později již byl Vondrák střelou do horního růžku úspěšný, když mu dobře asistoval Mrůzek. Když se v 6 minutě z blízka prosadil Skok a zvýšil na 2:0, nikdo z diváků nepředpokládal, že je to z naší strany z hlediska gólů všechno. Následovala oboustranně aktivní hra bez efektu. Za zmínku ovšem stojí dva velmi dobré zákroky Svobody. Nejprve z blízka zneškodnil soupeřovo střelu na lapačku, aby při vlastním oslabení včasným vyjetím vyřešil přečíslení tří hráčů soupeře před vlastní brankou. Pak přišla kritická 16 minuta, kdy během 40 vteřin domácí vyrovnali. Nejprve při tlaku z blízka zakončil Rotenberger, vzápětí náš Němec ještě zastavil puk před brankovou čárou, ale z následující akce již soupeř Štěpánkem úspěšný.

Když na začátku druhé třetiny hned po vhazování domácí otočili skóre, došlo v brance Strakonic k výměně gólmanů. Druhá třetina byla ale celá pod taktovkou domácích. Ačkoli taktéž Koryťák předvedl několik dobrých  zákroků, domácí zvýšili až na 7:2.

Do třetí třetiny opět do branky nastoupil Svoboda a po celou držel čisté konto. Bohužel v 54 minutě nestačil na dvě střeli a rázem bylo konečné skóre 9:2 pro hosty deklasující. Za zmínku ještě stojí 54 minuta, když naši hráli oslabení 5 na 3, ale díky bojovnosti všech hráčů na ledě, zejména Skoka a Němce se ubránili.