Těžký soupeř na úvod sezony čekal na strakonické Juniory. Do Strakonic dorazil s početnou skupinou svých fanošků tým HC Klatovy.

Od začátku utkání se hrál velmi pohledný a rychlý hokej s šancemi na obou stranách. V brance domácí v první třetině předváděl neuvěřitelné zákroky Tomáš Vastl. V osmé minutě hráli domácí první přesilovou hru a ihned po vhazování vystřelil od modré Josef Zádamský, rychlá střela prošla až do branky a strakoničtí se ujali vedení. V polovině druhé části na 2:0 zvyšoval po krásné akci Patrik Řehoř. Hosté ihned po vhazování vyrazili do protiútoku a  snížili na 2:1. Ve 35 minutě na vrátil svému týmu dvoubrankový náskok Adam Mikeš. Na začátku třetí části bylo proti domácím nařízeno trestné střílení, které za hosty proměnil Koranda a snížil na 3:2. Stejná situace nastala i na druhé straně, v 55. minutě se ujal trestného střílení Jakub Švec a svým blafákem zvýšil na 4:2

HC STRAKONICE – HC KLATOVY (1:0, 2:1, 1:1)

Sestava domácích: Vastl, Bida, Menšík, Franta, Mikeš, Vlček, Švec, Kursch, Škoda, zádamský, Hozman, Hřebíček, Křenek, Řehoř

branky domácích: Zádamský, Řehoř, Mikeš, Švec