Motor ČB – HC Strakonice 6:2 (2:1,1:0,3:1)

vyl. 4:7, přes. 0:0, osl. 1:0.

Sestava HC: Kurz (30´Svoboda) – Němec, Šebesta, Skok, Vondrák, Drabeš, Kolář – Kodýdek, Živnůstka, Kouba – Mrkvička, Bilík, Pek – Mrůzek, Smrž, Koubek.

Hokejisté 5 třídy zahájili svoji sezonu přípravným zápasem v neděli 21.8. s Motorem v Českých Budějovicích.

Utkání bylo poznamenáno nerozehraností na začátku sezony. Již ve třetí minutě hosté prohrávali 2:0, když se jim nepodařilo pokrýt soupeře před vlastní brankou. V 5 minutě se prosadil Bilík a snížil na 2:1. Od té doby se hra HC zlepšila, ale koncovka se nedařila. V prostřední třetině byla hra vyrovnaná s šancemi na obou stranách, prosadili se pouze domácí. Závěrečná třetina začala lépe pro hosty, když Skok od modré snížil na rozdíl jediného gólu. Vyrovnat se však nepodařilo. Závěr zápasu lépe zvládli domácí. Nejprve zvýšili na 4:2, aby před koncem zápasu dvěma slepenými góly uzavřeli skóre zápasu. Našim hráčům nelze upřít bojovnost a snahu.

HC Strakonice – Motor ČB 3:11(2:3, 0:5,1:3)

vyl. 4:5, přes. 1:1, osl. 0:0, TS 1:1, nevyužité.

Branky: Skok ( Koubek), Prušák (Skok), Kodýdek – Šimon 3x, Plán, Storm 2x, Volavka, Gřegořek, Hoch, Postl.

HC Strakonice 5tř. : Svoboda (30´ Kurz) – Němec, Vondrák, Skok, Prušák, Matyska, Šebesta – Bilík, Živnůstka, Kouba – Koubek, Kodýdek, Pek – Mrkvička, Smrž, Poklop.

V neděli 28.8. se na ZS ve Strakonicích uskutečnila odveta přípravného hokejového zápasu 5 tříd mezi HC Strakonice a Motorem České Budějovice. Ani odveta se domácím nepovedla, navíc prohráli vyšším rozdílem než úvodní zápas.

Vedení se ujali hosté v 6 minutě, ale o dvě minuty později při přesilové hře vyrovnal střelou od modré Skok z přihrávky Koubka. Motor odskočil na rozdíl dvou branek, ale domácí do konce třetiny korigovali zakončeným brejkem Prušáka, kterého poslal do šance Skok. Ačkoliv byli v této třetině hosté hokejovější, díky domácím se díky dobré obranné činnosti a výkonu gólmana Svobody dařilo držet solidní výsledek. Druhá třetina byla již herně vyrovnané, ale střelecky se prosazovali pouze hosté. Začátkem třetí třetiny se prosadil hezkou individuální akcí Kodýdek, ale to bylo ze strany domácích vše.

HC Strakonice – Loko Veselí n/L.   1:21 (0:7, 0:6, 1:8)

V sobotu 3.9. si žáci 5. třídy pozvali k poslednímu přátelskému utkání před zahájením soutěže těžkého soupeře z Veselí nad Lužnicí, a na výsledku to bylo znát. Po většinu zápasu měl soupeř navrch, a na rozdíl od našich se prosazoval i střelecky, takže v největší permanenci byli oba naši gólmani, současně byla prověřena naše obranná činnost.

čestný úspěch zaznamenal v závěru zápasu Vondrák za asistence Živnůstka.

Sestava: Korynťák,  30’Svoboda – Mrůzek, Matyska, Šebesta, Pek, Kodýdek, Kolář – Skok, Hanzlík, Kouba – Živnůstka, Mrkvička, Vondrák – Poklop, Bilík, Smrž.

-bda-