K druhému přípravnému utkání, poprvé na domácím ledě, nastoupili strakoničtí hokejisté v sobotu podvečer. Soupeřem jim bylo mužstvo HC Milevsko 2010.

Domácí obrana měla od začátku utkání plno práce. Ve 2. Minutě po krásné kombinaci netrefil prázdnou branku milevský Mácha. O pár vteřin na to svůj samostatný unik neproměnil Hájek. Domácí se do útočného pásma dostali poprvé až v 5. Minutě utkání, kombinaci s Andrlem zakončoval Křenek, jehož střelu vytěsnil ramenem mimo branku hostující brankář Kolář. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu Strakonic chyboval na modré čáře obránce Topinka, kotouče se ujal milevský Polodna a svůj únik zakončil svižnou střelou mezi Myslivcovi betony, poslal svůj tým do vedení, 0:1. Domácí dokázali srovnat skóre v 11. Minutě, nenápadná střela z hole Tomáše Křenka doskákala až za brankovou čáru, 1:1. Milevsko na změnu skóre rychle zareagovalo a dostalo domácí pod tlak. Po nebezpečných střelách a dorážkách Hájka, Polodny a Novotného se nakonec ujal pokus Jana Mikše, kterému se střela nepovedla dle jeho představ, ale brankář Myslivec nestihl zareagovat a hosté vedli 1:2. V poslední minutě první části mohli domácí srovnat. Po střele Ladislava Grosse neměl brankář Milevska přehled o kotouči, strakonický Jakub Major bohužel pro domácí netrefil odkrytou klec. První část přípravného utkání se domácím vůbec nepovedla, nedokázali se usadit v útočném pásmu a vytvořit si příležitost ke skórování. Naopak odráželi nebezpečné útočné akce Milevska vedené trojicí Hájek – Polodna- Novotný.

Do druhé části nastoupili domácí s větším nasazením, díky dobrému forčekinku donutili soupeře k chybám v rozehrávce a vytvořili si tak řadu šancí. Hosté se dostali ke kotouči až ve 25. Minutě, chybou obránce Grosse se dostal ke kotouči Stanislav Polodna, jehož únik zlikvidoval brankář Myslivec. Ve 29. Minutě při vlastním oslabení zavezl kotouč do útočného pásma obránce Kloud, kličkou vylákal golmana Koláře ze svého postavení a k zakončení vybídl Růžičku, jemuž kotouč bohužel pro domácí přeskočil hůl. Obrovskou příležitost ke srovnání výsledku měl Ladislav Gross, v přesilové hře vyslal střelu od modré čáry, která orazítkovala horní tyč Kolářovi branky. Milevský Kolář na kotouč vůbec nemohl vidět, díky výborné práci Majora a Křenka na brankovišti. Další příležitost k vyrovnání se domácím naskytla ve 35. Minutě, v mezikruží byl osamocený Tomáš Křenek, jehož vybídl ke střele Jakub Major, brankář Milevska jeho tvrdou ránu neudržel. Jakub major se snažil uklidit kotouč za brankovou čáru, bohužel neúspěšně. Prostřední části hry domácí dominovali. Bohužel nedokázali ani jednu ze svých šancí přetavit ve druhý gól. Hostující Milevsko využilo jediné příležitosti. V poslední minutě druhé části, při oslabení domácí špatně střídali, Milevsko vyslalo Polodnu do úniku, ten pohotovou střelou do horního růžku zvýšil na 1:3.

Ve třetí části měli domácí ze začátku opět problém se usadit v útočném pásmu. Příležitost se naskytla až v 50. Minutě, kdy měli možnost hrát 18 vteřin přesilovou hru 5 na 3. Po vyhraném vhazování přišla řada přihrávek mezi obránci na modré čáře a útočníky v rozích kluziště, ale po minutě strávené v útočném pásmu nepřišla ani jedna střela na branku. Jak se hraje přesilová hra, domácím ukázal soupeř v 55. Minutě, kdy měl brankář Myslivec plné ruce práce a potupně likvidoval šance úderné trojice Hájek – Polodna – Novotný. V končící přesilové hře obral Růžičku o kotouč milevský Pouch a Myslivec na poslední chvíli zareagoval a vytěsnil jeho střelecký pokus koncem lapačky. Konečný výsledek utkání určil v 59. Minutě Tomáš Novotný, který zakončoval nádhernou akci 2 na 1, u které mu asistoval Stanislav Polodna, 1:4.

HC STRAKONICE – HC MILEVSKO 2010 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Branky Strakonic: 10:12 Křenek (Kordík)

Sestava Strakonic: Myslivec (Havelec) – Hřebíček, Kloud, Gross, Topinka, Kordík, Hrubý – Ruda, Vlček, Major, Čadek, Andrle, Dlouhý, Křenek, Šimoník, Růžička, Kurečka

Branky Milevsko: 5:14 Hájek Adam (Hájek Tomáš), 11:18 Mikš (Reiniš), 39:36 Polodna (Novotný), 58:53 Novotný (Polodna)

Sestava Milevsko: Kolář (Šindelář) – Mikš, Jiška, Votruba, Hájek Adam, Hošek, Havram, Radosta, Mácha, Reiniš, Novotný, Hájek Tomáš, Polodna, Bartůněk, Pouch, Nevolný