Strakoničtí hokejisté zakončili v sobotu první část letní přípravy fotbalovým kláním proti celku TJ Radošovice. Utkání, ze kterého se již stává tradice příprav obou sportovních celků, dopadlo lépe pro domácí fotbalisty. Fotbalisté Radošovic se radovali z výsledku 3:1.

Posily:

Tomáš Růžička

Tomáš Růžička

V přípravě mohl trenér Jiří Beneš přivítat navrátilce Tomáše Růžičku s Markem Hrubý, kteří se vracejí po roční anabázi v IHC Písek. Další posilou a bývalým hráčem Strakonic je Jakub Šimoník, který nastupoval v posledních sezonách za Sokol Radomyšl.

Jakub Šimoník ve strakonickém dresu

Jakub Šimoník ve strakonickém dresu

Z Českých Budějovic se vrací odchovanec David Ruda. Útočník, který v šesté třídě zamířil do celku budějovické mládeže, odehrál poslední sezonu v juniorce IHC Písek. V sezoně 2014-2015 v extralize juniorů v dresu Mountfieldu nasbíral za 33 utkání 15 bodů za 8 branek a 7 asistencí.

David Ruda

David Ruda

Do letní přípravy byli zařazeni také Junioři: Václav Menšík, Dušan Vlček, Jakub Švec, kteří v loňské sezoně vybojovali titul v krajské lize a bojovali o postup do ligy a v přípravných utkáních dostanou příležitost se ukázat.

Odchody:

Do nového ročníku se k týmu už nepřipojí brankáři Roman Špiler a František Burda s útočníkem Richardem Keplem, kteří ukončili svou kariéru.

Příprava na ledě:

Druhá polovina přípravy začne strakonickým hokejistům 9. Srpna, kdy poprvé vjedou na led. Rozpis tréninků na ledové ploše je naplánován vždy 3x týdně a to úterý – čtvrtek – pátek.  Krajská liga 2015/2017 rozjíždí svůj kolotoč 24. Září, kdy na pouť přivítáme HC Tábor B.

Výsledky

Tým
HC STRAKONICE
HC TÁBOR B
 Kompletní rozpis soutěže můžete najít zde.

Do nového ročníku sehraje A-tým celkem 6 přípravných utkání o kterých jsme vás informovali na webu v minulém článku.