8.třída HC Litvínov –  HC Strakonice

V sobotu 26.3.2016 jsme se od 8:30 utkali proti týmu HC Litvínov , který měl jako my před zápasem  jedno vítězství , a při pohledu do tabulky bylo zřejmé , že to bude přímý souboj o bronzové medaile z MČR 8.tříd konaném v Přerově.

HC Litvínov   –   HC Strakonice

Již v čase 5:04 nás soupeř přečíslil v obranném pásmu a prohráváme (1:0). Ale v čase 5:48 vyrovnává po tlaku v soupeřovo pásmu T.Hanák po asistenci M.Jandy(1:1). Držíme soupeře v jeho obranném pásmu a v čase 7:01 zvyšujeme brankou F.Andrleho a přihrávkou od Š.Kouby (1:2).V čase 15:30 došlo ke zranění dalšího našeho hráče . Hráč Litvínova napadl u mantinelu našeho hráče Davida Kašpara, který zůstal dlouhou dobu bez pohybu na ledové ploše.David Kašpar již nedohrál pro zranění hlavy,ale již konec utkání sledoval ze střídačky. První část hry končí stavem (1:2) a střelami na branku 9:9.

Během prvních minut ve druhé části hry se hraje hokej nahoru- dolu. V polovině druhé části hry jsme měli větší šance než soupeř , ale ani M.Janda  neprostřeluje soupeřovo brankáře a ani T.Hanákovi není přáno , střela končí na tyči. V čase 36:09 nás soupeř přečíslil a vyrovnává (2:2). To samé předvádí soupeř v čase 36:54 a jde do vedení (3:2). Tímto stavem končí druhá část hry . Střely na branku 11:9.

Ve třetí části hry musíme vyrovnat , ale až na vyjímky se nám nedaří obsadit pásmo soupeře a dostat ho pod tlak. V čase 53:44 dává naší  branku  a využívá přesilovou hru  J.Slanina po nahrávce od J.Janocha  a M.Böhma (3:3). Vyrovnaný stav nám dlouho nevydržel . V čase 55:01 soupeř dává branku a vede (4:3). Tlačíme , soupeř se bojí  o výsledek , ale čas rychle běží. V čase 57:41 hrajeme bez brankáře a  přichází největší naše šance , ale stěstí se od nás v tomto zápase odklonilo, protože puk od J.Janocha pouze poskakuje na brankové čáře . V čase 59:27 dostáváme branku ve hře bez brankáře (5:3).Střely na branku 11:10.

Po skončení zápasu zavládlo v celém týmu obrovské zklamání , protože jsme byli snad jen krůček od možnosti získání  bronzové medaile z MČR 8.tříd , ale opravdu se nemusíme stydět za doposud podané výkony . Třeba s Bílými Tygry Liberec jsme prohráli 2:3 a to bude zřejmě mistr ČR 8. tříd. Chlapci tady výborně reprezentují  a dělají skvělé jméno klubům  HC Strakonice a HC Vimperk!

V neděli  27.3.2016 hrajeme poslední  zápas na MČR 8.tříd v Přerově  od 7.30 HC Strakonice- HC Vitkovice Steel ,utkání lze sledovat  živě  http://www.tvcom.cz/

HC Litvínov  –  HC Strakonice   5:3  (1:2,2:0,2:1).

Branky:         T.Hanák,F.Andrle,J.Slanina.

asistence  :    M.Janda,Š.Kouba,J.Janoch,M.Böhm.

Sestava:  P.Kopolovič,J.Ešler–  M.Havlíček,J.Koryťák,F.Vaněček,M.Böhm,M.Janda “C”,D.Kašpar,J.Slanina,J.Janoch,T.Hanák”A”,T.Hollar,F.Andrle,R.Dub,Š.Kouba.

Připravil vedoucí týmu Jaroslav Vaněček