8.třída HC Strakonice – Bílí Tygři Liberec

Ve středu 23.3.2016 nás jako první soupeř na MČR 8.tříd v Přerově čekal od 16.30h tým  Bílí Tygři Liberec . Jen to , že se sem tento tým kvalifikoval výhrou své skupiny je úspěch . Ale všichni okolo tohoto týmu čekáme, že to ještě posuneme dál.

HC  Strakonice   –   Bílí Tygři  Liberec

Již začátek zápasu ukázal, že si budeme muset poradit s výškovou převahou tohoto soupeře. První minuty zápasu jsme působili zakřiknutě a nechávali jsme soupeře v našem obranném pásmu  kombinovat . V čase 11.11 dostáváme první branku v zápase (0:1). Tlak hostujícího celku roste a v čase 18.46 jsme obdrželi druhou branku po doraženém puku u našeho brankáře(0:2). Do konce první části hry již další branka nepadla , ale museli jsme se bránit v našem obranném pásmu . Během první části hry čelil P.Kopolovič  13 střelám soupeře oproti naším 7 střelám  a prohráváme první část hry (0:2).

Nástup do druhé části hry se nám vydařil . V čase 21.18 střílí první naší branku J.Janoch po našem tlaku v útočném pásmu soupeře (1:2).Během dalším minut jsme soupeře nutili k chybám . Proto v čase 25.25 si Bílí Tygři Liberec berou oddechový čas . V této fázi zápasu jsme nevyužili několik brankových příležitostí k vyrovnání.Soupeř nás trestá v čase 31.28, kdy nahozený puk od modré čáry končí v naší síti , kdy prošel okolo řady hráčú(1:3).Po obdržené brance opět převzali hru Bílí Tygři . Druhá třetina končí nerozhodně(1:1) , ale již střílíme častěji  na soupeřovo branku . Poměr střel na branku ve druhé třetině je 8:7 pro naše borce.

Během závěrečné části hry jsme tlačili soupeře , neměli jsme ale to správné sportovní štěstí v koncovce . Několik brankových šancí jsme nevyužili a čas rychle běží. Soupeř také těží z našeho tlaku a brankové příležitosti řeší v klidu brankář P.Kopolovič. V čase 56.04 konečně snižuje J.Slanina po přihrávce D.Kašpara doráží puk do branky soupeře(2:3).Do konce zápasu se snažíme vyrovnat , ale ani oddechový čas v poslední minutě zápasu a hra bez brankáře nám vyrovnání nepřineslo . V poslední třetině , kterou jsme vyhráli (1:0), ale poměr střel na brankáře byl 8:9 pro Bílé Tygry Liberec.

V prvním zápase jsme sice prohráli , ale celý  tým včetně P.Kopoloviče si zaslouží pochvalu za předvedený výkon hlavně ve druhé a třetí části hry .

HC Strakonice    –    HC Bílí Tygři Liberec   2:3  (0:2, 1:1, 1:0).

Branky:     J.Janoch,J.Slanina

,                       .

asistence  :  D.Kašpar,J.Janoch

Sestava:  P.Kopolovič,J.Ešler–  V.Svach”A”,M.Havlíček,J.Koryťák,J.Budík,F.Vaněček,M.Böhm,M.Janda “C”,D.Kašpar,J.Slanina,J.Janoch,T.Hanák,T.Hollar,F.Andrle,R.Dub,Š.Kouba.

8.třída HC Kometa Group –  HC Strakonice

Ve čtvrtek 24.3.2016 nás jako druhý  soupeř na MČR 8.tříd v Přerově čekal od 15.00h tým  HC Kometa Group . Po včerejší těsné porážce od Bílých Tygrů Liberec se chlapci dali večer do pohody a jdeme se poprat s dalším soupeřem zvučného jména o naše první vítězství v Přerově .

HC Kometa Group  –   HC Strakonice

Již první minuty zápasu napověděli, že to budou mít naši hoši opět těžké, jelikož se opět museli poprat s výškovou převahou soupeře . Statečně jsme vzdorovali a bránili se v obranné třetině. V čase 5.25 nás rozhodčí posílá do oslabení , ale v čase 5.50 využívá nepozornosti v rozehrávce Komety M.Janda a střílí první naší branku v tomto zápase(0:1).V dalších minutách tlak Komety graduje a v čase 12.21 nás opět rozhodčí posílá do oslabení. V čase 13.29 jsme opět vybojovali puk při rozehrávce soupeře a M.Hollar zvyšuje opět ve vlastním oslabení na (0:2).Tímto výsledkem skončila i první část hry .

Druhá část hry začala velikým tlakem soupeře a v čase 21.54 dostáváme branku (1:2). V další minutě v čase 22.40 inkasujeme opět ze stejné situace a Kometa vyrovnává (2:2). Další branku inkasujeme v oslabení  v čase 28.25 ránou od modré(2:3). Neuběhla ani minuta hrací doby a v čase 28.55 opět inkasujeme (2:4). Tyto čtyři branky v rozmezí  7.minut Kometu nakopli a byl jí plný led. Neustále se bráníme v obranné třetině , ale v čase 29.53 zaváží kotouč M.Hollar do útočné třetiny a přihrává před branku M.Jandovi, který snižuje (3:4).Tímto výsledkem končí i druhá část hry.

Začala třetí část hry , ve které jsme všichni věřili ve zvrat v zápase v podobě rychlé branky , ale soupeř si tento zápas pohlídal , držel nás v našem obranném pásmu a postupně zvyšuje své vedení v čase 44.28(3:5),47.01(3:6),54.16(3:7). Tímto výsledkem končí i celý zápas.

Celý tým dnes dřel , ale  7.minutový výpadek na začátku druhé třetiny v podobě 4 branek soupeře nastartoval k otočení zápasu . Na začátku třetí části hry se zranil u mantinelu Vašek Svach a již do zápasu pro bolest palce pravé ruky nenastoupil. Vyšetření v nemocnici potvrdilo zlomeninu . Celý tým přeje Vaškovi rychlé uzdravení. Všichni  věříme , že zítra už chlapci prolomí ledy a zvítězí . Los turnaje nám zítra  přiřadil domácí HC Zubr Přerov.

HC Kometa Group –  HC Strakonice  7:3  (0:2, 4:1, 3:0).

Branky:     2x M.Janda,T.Hollar.

asistence  :  T.Hollar.