Druhou polovinu kvalifikačních utkání začali strakoničtí Junioři na domácím ledě. Ve strakonické Knurr aréně hostili hokejisty HC Slavoj Zbraslav, které v prvním kole kvalifikace dokázali přehrát vysoko 6:1.

Domácí hokejisté nastoupili do utkání ve velkém stylu a s větší aktivitou, než v pátečním prohraném utkání s Kutnou Horou. Ve 12. Minutě se z rohu útočného pásma až před branku prokličkoval Tomáš Křenek a bekhendem překonal brankáře Zbraslavi, 1:0. Hosté využívali chyb strakonických obránců a Josef Štrobl v brance domácích musel čelit řadě samostatných úniků. V čase 15:05 při vlastním oslabení takto ujel rychlonohý Karel Sůva a vyrovnal stav utkání na 1:1. O chvíli později za hozenou hokejku domácího obránce bylo nařízeno trestné střílení, kterého se ujal Sůva, ale tentokrát Josefa Štrobla nepřekonal. Hosté se dokázali dostat do vedení ještě na konci první části. V čase 19:47 si domácí, po buly v obranném pásmu, špatně rozebrali hráče a Matěj Dongres rychlou střelou švihem dostal svůj tým do vedení 1:2.

První útočná akce druhé části skončila brankou, ale bohužel pro domácí, se z vstřeleného gólu radovala Zbraslav. Rychlý přechod přes modrou čáru a bekhendové zakončení z hole Patrika Soukupa zajistilo hostům vedení 1:3. Ve 27. Minutě rychlou souhrou z poza branky využili hosté přesilovou hru a odskočili už na rozdíl tří branek, 1:4. Pátou branku hostů a svou druhou v zápase si připsal Matěj Dongres, ve 34. Minutě využil rozhozené domácí obrany, 1:5. V závěru třetiny snížil na 2:5 domácí Dušan Vlček, který se zmocnil odraženého kotouče a přes skrumáž hráčů před brankou Zbraslavi poslal kotouč do sítě.

Třetí část začala pro domácí opět inkasovanou brankou. Tentokrát po minutě odehraného času, na 2:6 zvýšil Marek Dongres. O tři minuty později vykřesal naději pro domácí Jakub Švec, jehož střela přes obránce skončila v rohu branky Zbraslavi, 3:6. Zbraslavští hokejisté v čase 48:15 udeřili posedmé. Při signalizované výhodě dokázali kompletně rozebrat domácí obranu a Marek Dongres zakončoval kombinaci do odkryté klece na konečných 3:7.

HC STRAKONICE – HC SLAVOJ ZBRASLAV

Branky: 11:43 Křenek (Vlček), 37:58 Vlček (Kursch), 44:19 Švec – 15:05 Sůva, 19:43 Dongres Matěj (Veselý), 20:21 Soukup (Veselý), 26:05 Patočka (Dongres Matěj), 41:52 DOngres Marek (Patočka), 48:15 Dongres Marek (Patočka, Veselý)

Sestava HC Strakonice: Štrobl – Bida, Menšík, Franta, Kursch, Vlček, Křenek, Petele, Škoda, Zádamský, Bednařík, Dlouhý, Švec, Hřebíček

Sestava Zbraslav: Čedník . Lesk, Řepásek, Išchoev, Soukup, Veselý, Dongres Matěj, Strauch, Patočka, Sůva, Tureček, Dongres Marek, Kajík, Krupka, Pospíšil, Dvořák