Ke třetímu kvalifikačnímu utkání nastoupili strakoničtí Junioři na domácím ledě, kde přivítali SK Sršni Kutná Hora. Kutná hora v předešlých dvou utkání prohrála vysokým rozdílem se Žďárem nad Sázavou i Zbraslaví. Na první domácí utkání našich hokejistů dorazilo do hlediště více jak 250 diváků.

První třetina byl z obou stran velice opatrná. Domácí hokejisté měli hned v úvodních pěti minutách výhodu dvou po sobě jdoucích přesilových her. Ve kterých si bohužel nedokázali připravit vyloženou šanci. První branka utkání padla až ve 27. minutě, kdy do vedení 0:1 poslal Sršně Vojtěch Dytrych. Domácí byli touto brankou rozhozeni a hned po 30 vteřinách inkasovali podruhé. Na 0:2 pro svůj tým zvyšoval Matouš Jelínek. Po druhé inkasované brance strakoničtí junioři uzamkli hosty v jejich obranném pásmu, kdy hosté jen vyhazovali. V čase 29:46 se ujal kotouče kapitán Ondřej Dlouhý a rychlou střelou k tyči snížil stav na 1:2. Svým druhým gólem v zápase vyrovnal Ondřej Dlouhý v čase 35:33. Golman hostí Kunášek nedokázal zkrotit rychlou střelu strakonického kapitána a kotouč se doklouzal za brankovou čáru, 2:2.

Na začátku poslední části přišel ohromný tlak ze strany domácích, ale veškeré šance ztroskotaly na hrudi chytajícího Sršně Kunáška. Hosté využívali hlavně chyb ve strakonické rozehrávce a spoléhali na brejky. V čase 48:27 utišil naplněnou Knurr arénu Vojtěch Dytrych, který vrátil zpět vedení pro Kutnou Horu, 2:3. V čase 55:17 na 2:4 zvýšil kutnohorský Fišar a domácím se ani přes dvojnásobnou přesilovou hru a ohromný tlak v závěru nedokázali zvrátit stav utkání.

Kvalifikace o Ligu Juniorů má tak za sebou odehranou polovinu. Druhá polovina začíná pro naše hokejisty v neděli 20. Března. Ve strakonické Knurr aréně přivítají HC Slavoj Zbraslav.

HC STRAKONICE – SK SRŠNI KUTNÁ HORA 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Branky domácí: Dlouhý 2x

Asistence: Švec

Sestava: Štrobl, Kratochvíl – Bida, Menšík, Franta, Mikeš, Vlček, Křenek, Petele, Škoda, Zádamský, Bednařík, Janoch, Dlouhý, Švec, Hřebíček, Kursch