V pátek odpoledne nastoupili strakoničtí Junioři k prvnímu utkání kvalifikace o ligu juniorů. Soupeřem jim byl domácí celek HC Slavoj Zbraslav – vítěz krajské ligy střední Čechy. Domácí Zbraslav šla rychle do vedení, zásluhou Sůvka vedla 1:0. Poté strakoničtí odolávali velkému tlaku domácího Slavoje. V závěru třetiny se prokličkoval až do zakončení Lukáš Bednařík a vyrovnal na 1:1. Ve druhé části byla už hra vyrovnanější, strakonickým Juniorům se povedlo využít přesilovou hru a v čase 30:26 poslal Ondra Dlouhý svůj tým do vedení 1:2. O necelou minutu později třetí branku Strakonic a svou druhou v zápase přidal Lukáš Bednařík, 1:3. Ve třetí části zazářil kapitán Strakonic Ondra Dlouhý, který v rozmezí osmi minut vstřelil hattrick a strakoničtí si tak vezli ze Zbraslavi vítězství 1:6. V neděli 13. 3. zajíždí naši hokejisté ke druhému utkání kvalifikace na led Žďáru nad Sázavou.

HC SLAVOJ ZBRASLAV- HC STRAKONICE 1:6 (1:1, 0:2, 0:3)

Sestava Strakonic: Štrobl – Menšík, Franta, Hřebíček, Vlček, Janoch, Petele, Křenek, Škoda, Zádamský, Bida, Dlouhý, Bednařík, Mikeš, Švec

Branky: Dlouhý 4x, Bendařík 2x

Asistence: Petele, Zádamský, Vlček 2x, Škoda, Švec, DLouhý, Bednařík 2x, Menšík