Junioři HC Strakonice, po výborné základní části krajské ligy, se připravují na kvalifikaci o Juniorskou Ligu. V kvalifikaci se utkají proti HC Slavoj Zbraslav, SK Sršni Kutná Hora a SKLH Žďár nad Sázavou. V kvalifikační skupině se utká každý s každým 2x, vždy jedno utkání sehráno na domácím ledě a druhé u soupeře. Na strakonické mistry tedy čeká celkem 6 zápasů, ve kterých mohou získat maximálně 18 bodů. Za vítězství v utkání získá každý tým do tabulky 3 body, při nerozhodném stavu oba celky si připisují bod a na řadu přicházejí rovnou samostatné nájezdy, ve kterých se týmy utkají o druhý bod.

Mistři jihočeského kraje ovládli svou soutěž se ziskem 45 bodů, kdy o svém vítězství rozhodli v posledním utkání proti Vimperku. Ve 20 utkání strakoničtí nastříleli celkem 113 gólů a inkasovali 57 branek.

Vítěz krajské ligy pardubického kraje, SKLH Žďár nad Sázavou, patřil k tradičním účastníkům Ligy Juniorů. Je tedy jasné, že po roční pauze se hodlají plameny vrátit do druhé nejvyšší soutěže. Krajskou ligu bezkonkurečně ovládli, když ve 24 zápasech získali plný počet 72 bodů. Za celou soutěž nepoznali přemožitele. V základní části dokázali hokejisté Žďáru vstřelit ohromných 198 branek a inkasovali celkem 47 branek.

Další dva soupeři strakonického celku HC Slavoj Zbraslav a SK Sršni Kutná hora patří k zástupcům středočeského kraje. Vítěz krajské ligy HC Slavoj Zbraslav z 22 utkání základní části nebodovali jen třikrát a s 57 body ovládli svou soutěž. Zbraslav se mohla opírat o velmi silný útok, který ve 22 utkání nastřílel neuvěřitelných 195 branek. O šest bodů za Zbraslaví skončili hokejisté Kutné Hory. Sršni získali 51 bodů a se skore 131:66 vstupují do kvalifikace ze druhého místa středočeského kraje.

Rozpis utkání kvalifikace
11. 3. 2016 17:15 HC Slavoj Zbraslav HC Strakonice
Ne 13. 3 .2016 17:00 SKLH Žďár n. S. HC Strakonice
18. 3. 2016 20:00 HC Strakonice SK Sršni Kutná Hora
Ne 20. 3. 2016 17:00 HC Strakonice HC Slavoj Zbraslav
25. 3. 2016 17:00 HC Strakonice SKLH Žďár n. S.
Ne 27. 3. 2016   SK Sršni Kutná Hora HC Strakonice