5.3.2016 HC Tábor “B” – HC Strakonice 3:7 0:3 2:2 1:2

asistence 1 Mikeš-3, Petele
asistence 2 Křivanec
tresty: Císař Mat., Křivanec, Lukeš, Mikeš

I o tomto víkendu čekala na páťáky porce dvou mistrovských utkání. V sobotu se  vydali do Soběslavi a v neděli přivítali na svém domácím stadionu soupeře z Rokycan. V Soběslavi byl předpoklad, že si odvezeme plný bodový zisk. Ovšem v této věkové kategorii je každý zápas jiný a tak nebylo nic jisté. Naštěstí se střelecky probudil první útok, který se postaral o šest gólů z celkových sedmi. Po celý zápas si kluci drželi vedení, a i když soupeř občas vystrčil drápky, dokázal ze svých šancí vstřelit pouze tři branky.

Sestava: Císař Met., Vágner – Císař Mat., Drančák, Vondrášek, Ryba, Šíma, Ešler, Solařová, Lukeš, Zoch, Mikeš, Křivanec, Petele, Zralý, Prušák

Nedělní zápas proti Rokycanům jsme nezačali dobře, když jsme na konci 4. minuty dostali gól. Kluci se však postupně rozehrávali a v polovině 9. minuty se trefil Drančák a srovnal na 1:1. Postupně přidali branky Císař Mat. /as. Mikeš/, Vondrášek /as. Mikeš/ a první třetina skončila 3:1 (poměr střel na branku 19:2). Druhou třetinu jsme soupeře přestříleli ještě více /23:3/, ale výborně chytající brankář hostí nám skórovat nedovolil. První polovina poslední třetiny se hrála z naší strany opatrně, ale se snahou dát uklidňující gól. Povedlo se to, když soupeř vystřídal brankáře /v čase 50:09/ a v čase 50:13 dal svou druhou branku v zápase Mat. Císař /as. Mikeš/. A když v čase 53:36 přidal pátou branku Lukeš /as. Petele/, dohrávali kluci zápas s mnohem větším klidem.

Sestava: Vágner, Císař Met. – Císař Mat., Drančák, Vondrášek, Ryba, Šíma, Walter, Solařová, Lukeš, Prušák, Mikeš, Křivanec, Petele, Zralý, Zoch

Martin Walter

as. trenéra a ved. mužstva