27.2.2016 HC Meteor Třemošná – HC Strakonice 5:7 1:1 4:4 0:2

branky: Císař Mat.-3, Drančák, Ešler, Ryba, Vondrášek, Walter, Zoch
asistence 1 Císař Mat.-2, Vondrášek-2, Drančák, Ešler, Mikeš, Petele, Prušák
asistence 2 Ryba, Solařová, Vondrášek
tresty: Císař Mat., Vondrášek, Císař Met.

V sobotu vyjeli páťáci do Třemošné u Plzně, aby poměřili síly s družstvem, které má ambice vyhrát ligu ml. žáků. U nás doma jsme s Třemošnou vydřeli remízu, když na 8:8 srovnával Drančák po vyhrané buly Prušákem 2 vteřiny před koncem utkání. Nástup do utkání se nám nepovedl, když hned v čase 0:30 jsme inkasovali. Naštěstí jsme dokázali rychle odpovědět, když se v čase 1:02 pěkně do levého horního růžku trefil Walter. První třetina skončila 1:1. Druhá třetina začala stejně jako ta první, 41 vteřin po úvodním vhazování jsme dostali gól na 2:1 a necelé dvě minuty nato další na 3:1.  Ve 25.minutě snížil Matyáš Císař na 3:2. Když se však soupeř ve 28.minutě trefil počtvrté a na panelu svítilo skóre 4:2, vypadalo to, že budeme rádi, když uhrajeme alespoň remízu. Naštěstí se kluci nevzdávali a po spolupráci Císaře s Vondráškem, kteří stihli přidat 3branky (2 Císař, 1 Vondrášek) jsme se ujali vedení 4:5. Bohužel druhá třetina končila stavem 5:5, když se 43 vteřin před koncem trefil soupeř. Do poslední třetiny jsme nastupovali s tím, že jsme ve třetích třetinách silní, a že když hned v úvodu neinkasujeme, mohli bysme ji vyhrát. Nakonec se tak i stalo, když se v 54. minutě po nahrávce Císaře trefil Vondrášek a na začátku 59.minuty přidal svůj čtvrtý gól v zápase Matyáš Císař (asistence Walter) a my si vezli s Třemošné 2 body za cenné vítězství. Pochvala patří i Maxovi Vágnerovi, který v poslední třetině již žádný puk za svá záda nepustil.

Sestava: Vágner, Císař Met. – Císař Mat., Drančák, Vondrášek, Ryba, Šíma, Lukeš, Solařová, Walter, Zralý, Mikeš, Křivanec, Petele, Zoch, Prušák

__________________________________________________________________________________

V neděli přivítali páťáci na domácím ledě HC Klatovy, které jsme v prvním vzájemném duelu sice porazili, ale pouze o gól (3:2), a které momentálně jedou na vítězné vlně (porazili Tábor, Rokycany a remizovali s Plzní). Do utkání jsme nastoupili vlažně, a i když jsme trefou Císaře na konci 5.minuty otevřeli skóre (as. Drančák), tak jsme již do konce třetiny branku nepřidali. Naopak soupeř se dokázal na začátku 15. minuty prosadit a srovnal na 1:1 a s tímto výsledkem byla 1. třetina ukončena. Ve druhé třetině kluci zlepšili mušku a postupně se trefili Walter, Drančák, Ryba. Soupeř se dokázal prosadit pouze jednou a upravit stav po dvou třetinách na 4:2. Ve třetí třetině už měli kluci zápas pod kontrolou (přestříleli soupeře 21:9, také díky tomu, že soupeř hrál skoro 8 minut v oslabení) a vstřelili dalších 5 branek, o které se podělili Císař Mat.-2, Vondrášek, Ešler, Zoch. Pochvalu si zasloužil také brankář Metoděj Císař, který předvedl několik pěkných zákroků ,a podržel tak svůj tým.

Sestava: Vágner, Císař Met. – Císař Mat., Drančák, Vondrášek, Ryba, Šíma, Ešler, Solařová, Walter, Zralý, Mikeš, Křivanec, Petele, Zoch, Prušák

Martin Walter

1. trenéra a ved. mužstva