Ve třetím týdnu letošní sezóny odehráli strakoničtí dorostenci dvě utkání. Nejprve se ve středu 20.01.2016 utkali na domácím ledě v odloženém utkání s dorostenci Českého Krumlova. Do tohoto zápasu šli s motivací stáhnout šestibodový náskok druhého týmu tabulky Krajské ligy dorostu. I když se v tomto utkání ujali vedení jako první, na vítězství to nestačilo. Hosté z Českého Krumlova na vedoucí gól Jakuba Švece v páté minutě odpověděli vyrovnávací brankou v čase 12,32 při přesilové hře a do konce první třetiny ještě dvakrát potrestali chyby domácích. Ve druhé třetině korigoval stav na rozdíl jednoho gólu Adam Mikeš. Ve zbývající části hry se ale i přes zvýšený tlak už žádnému z domácích hráčů hostující brankáře překonat nepodařilo. Naproti tomu hosté ve třetí třetině využili jednu ze svých četných šancí a porazili domácí dorostence dvougólovým rozdílem.

K sobotnímu utkání Krajské ligy dorostu pak odjeli dorostenci do Domažlic. A začátek tohoto zápasu nebyl zrovna vydařený. První gól inkasovali již ve druhé minutě a v osmé minutě první třetiny již prohrávali dvougólovým rozdílem. Teprve za tohoto stavu se začali prosazovat. Nejprve překonal domácího brankáře po samostatné akci Šimona Peka dorážkou Petr Hradský a v 18. minutě při přesilové hře, po přihrávce Jakuba Švece vyrovnal Adam Mikeš. Ve druhé třetině pak dvěma góly Jakuba Švece a gólem Tomáše Pály v početní převaze otočili skóre zápasu ve svůj prospěch. Ve třetí třetině přidali domácí na důrazu a vynutili si situaci, z níž pak překonali brankáře Václava Vlčka potřetí, to byla ale poslední inkasovaná branka, kterou gólman Vlček domácím dovolil, a protože Tomáši Pálovi nebyl rozhodčím uznán gól pro postavení hráče v brankovišti, skončilo toto utkání konečným výsledkem 3:5 ve prospěch strakonických dorostenců.

HC Strakonice – HC Český Krumlov 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)             20.01.2016

Branky a nahrávky Strakonice: 04,07 Švec (Pek, Hřebíček), 25,51 Mikeš (Řehoř)

Branky a nahrávky Český Krumlov: 12,32 Řepa, (Lochmann), 18,34 Stoiber (Schuppler), 19,56 Schuppler (Řepa, Stoiber), 48,26 Řepa (Stoiber),

Sestava Strakonice: Kratochvíl, Vlček – Vítovec, Kajtman, Hřebíček, Žampach, Mikeš, Švec, Bida, Babor, Řehoř, Matašovský, Hradský, Pek