HC Strakonice – HC Slavoj Český Krumlov   7:6 SN  (1:1, 0:4, 5:1)   02.01.2016

Infarktový zápas, který skončil v regulérním čase remízou 6:6, sehráli strakoničtí dorostenci v prvním novoročním utkání Krajské ligy dorostu na domácím ledě proti dorostencům českokrumlovského Slavoje.

V utkání se ujali vedení domácí, které ale udrželi necelé tři minuty a druhá třetina, kterou domácí prohráli poměrem 0:4, byla velkým propadákem.

Ve třetí minutě třetí třetiny, po inkasovaném gólu z hokejky českokrumlovského Jana Korytara, hosté již vedli rozdílem pěti branek a góly Tomáše Pály a Jakuba Švece ve 49. a v 56. minutě se zdály být jen korigujícími konečný výsledek spanilé jízdy hostujícího týmu. Třetí gól v síti soupeře byl ale impulzem k závěrečnému tlaku domácích, při němž se podařilo skórovat nejprve Jakubu Švecovi v 58. minutě, pak Ondřeji Žampachovi v 59. minutě a Adam Mikeš v 60. minutě poté co hostům likvidoval únik brankář Václav Vlček, dovedl utkání k samostatným nájezdům.

V samostatných nájezdech se jako první prosadil Adam Mikeš a po něm Jakub Švec, a protože brankář Matyáš Kratochvíl vychytal první dva střelce českokrumlovského týmu, k třetím nájezdům již nedošlo a domácí si připsali z tohoto dramatického utkání dva body.

Branky a nahrávky Strakonice: 2,58 Švec (Bida), 48,25 Pála, 55,15 Švec (Mikeš), 57,29 Švec (Mikeš), 58,40 Žampach (Švec, Mikeš), 59,21 Mikeš (Žampach),

Branky a nahrávky Český Krumlov: 5,25 Korytar J (Schuppler), 21,00 Stoiber (Řepa, Schuppler), 23,06 Schuppler (Stoiber ), 39,07 Korytar J (Talíř), 39,34 Korytar J (Fučík), 47,44 Korytar J (Fučík)

Sestava Strakonice: Kratochvíl, Vlček – Kolářík, Vítovec, Žampach, Hřebíček, Kajtman, Mikeš, Švec, Bida, Řehoř, Babor, Kotrba, Hradský, Pála, Matašovský,

Sestava Český Krumlov:  Lietavec, Štumbaurová – Řepa, Schuppler, Stoiber, Lochmann,  Talíř, Fučík, Velíšek, Klíma, Korytar J., Korytar P. Mojžíš, Dvořák,

Vyloučení: 8:5    navíc Švec (Strakonice) 10´ nesportovní chování