HC Strakonice – HC Domažlice     4:5 SN   (1:1, 2:0, 1:3)   12.12.2015

V sobotním utkání Krajské ligy dorostu strakoničtí dorostenci na domácím ledě hostili celek HC Domažlice a od prvních minut bylo jasné, že to nebude lehký zápas. Výsledek po první třetině to pak jen potvrdil. Příčinou byla opět snaha o spíše individuální prosazení se přes soupeře než hrát kombinační hokej. Ve druhé třetině sehráli ukázkovou kombinaci Jan Hřebíček a Zdeněk Kroupa pro Adama Mikeše, pro nějž pak už nebylo problémem překonat hostujícího brankáře. Na tuto hru jsme ale dále nenavázali, což se dle mého názoru ukázalo jako rozhodující i když jsme se po brance Šimona Peka ve 35. minutě, který dorážel střelu Patrika Matašovského, dostali do dvougólového vedení.             Ve třetí třetině jsme nejprve v průběhu tří minut dovolili soupeři bez jakéhokoliv ataku vyslat na bránu dvě střely, se kterými si brankář Matyáš Kratochvíl neporadil a v 53. minutě jsme se po závaru před naší brankou dopustili faulu, po kterém bylo nařízenou trestní střílení a které hostující Jakub Řehák nekompromisně proměnil. Nebýt vyrovnávacího gólu Jana Hřebíčka v 57. minutě po přihrávce Adama Mikeše, skončil by zápas stejnou porážkou jako před třemi týdny v Českém Krumlově.

Na samostatné nájezdy po nerozhodném výsledku byl úspěšnější hostující celek a zaslouženě si odvezl dva body.

Zedník Jiří

Sestavy:

HC Strakonice: Kratochvíl Matyáš, Vlček Václav – Hřebíček Jan, Kolařík Vojtěch, Kajtman Vojtěch, Mikeš Adam, Bida Vladyslav, Babor Daniel, Matašovský Patrik, Řehoř Adam, Hradský Petr, Vítovec František, Kroupa Zdeněk, Pek Šimon

HC Domažlice: Pluhař Patrik, Zůna Dominik, Smazal Pavel, Voldán Matěj, Weber David,  Petržík Matěj, Rada Vojtěch, Špirk David, Blažek Matěj, Blažek Šimon, Sedláček Patrik, Řehák Jakub, Skrejval Martin,

Branky a nahrávky:

Strakonice:  11,50 Pek, 32,10 Mikeš (Kroupa, Hřebíček), 34,25 Pek (Matašovský), 56,41 Hřebíček (Mikeš)

Domažlice:  14,51 Petržík (Blažek), 43,37 Smazal, 46 Řehák, 52,46 Řehák TS, 60. Řehák SN

Rozhodčí: Poskočil, Vondráček, Vacek

Vyloučení: 5:6

Využití 0:1 TS

První série nájezdů: hosté neproměnili

První série nájezdů: domácí útočník Bida neproměnil