Po zpackaném utkání v Českém Krumlově nastoupili v neděli 29.11.2015 dorostenci HC Strakonice na domácím ledě bez distancovaného Adama Mikeše s cílem napravit si svou reputaci. Úkol to pro ně nebyl vůbec jednoduchý, protože je čekal tým HC Tábor B, se kterým měli dosavadní bilanci výhry 5:4 po samostatných nájezdech a prohry 4:3 a ač hosté ve svém kádru postrádali hráče nejstaršího ročníku této věkové kategorie, předvedli na Křemelce velmi bojovný výkon a zejména ve třetí třetině domácí hodně potrápili.

Po slibné první třetině se domácí ujali třígólového vedení, jehož strůjcem byl Jakub Švec, který byl střelcem všech tří branek. Vedení mohlo být ještě vyšší, ale Ladyslav Bida při nařízeném trestném střílení v 8. minutě na gólmana hostí nevyzrál. Chuť si však spravil hned v úvodu druhé třetiny, kdy si našel to správné místo před hostujícím brankářem a dorážkou jej překonal. Od té doby hra domácích polevila zejména v kombinaci a chyběl větší důraz při koncovce. To se okamžitě projevilo ztrátou puků ve středním pásmu a rychlými protiútoky soupeře do rozhozené obrany a nakonec i inkasovaným gólem. Bohužel to je bolest téměř každého utkání strakonických dorostenců, která snižuje jinak jejich bojovný výkon. Nebýt dvou slepených gólů Tomáše Pály a Jana Hřebíčka ve 31. a ve 32. minutě, těžko pak odhadovat vývoj a konečný výsledek utkání přes výrazně zlepšenou hru soupeře ve třetí třetině. Kluci to ale tentokrát zvládli a přes chyby v útočné fázi svou bojovností nedovolili soupeři v dalším skórování, za což jim náleží slova chvály. Na výsledku zápasu se také významně podílel svým výkonem brankář Matyáš Kratochvíl, který několikrát hasil horké chvilky před naší brankou a nejde opomenout hru Adama Řehoře, jehož přístup a výkony ukazují, jak moc chce být platným hráčem týmu.

Zedník  Jiří

HC Strakonice – HC Tábor „B“  6:1 (3:0, 3:1, 0:0).

Branky Strakonice: 2,16 Švec (Kroupa), 04,00 Švec (Kotrba, Vítovec), 11,53 Švec (Žampach, Pek), 20,21 Bida (Švec, Hřebíček), 30,22 Pála (Pek), 31,22 Hřebíček (Švec).

Branky Tábor: 28,06 Pauš (Pavlát).

Sestava Strakonice: Kratochvíl – Kolařík, Vítovec, Kajtman, Hřebíček, Kroupa, Bida, Řehoř, Babor, Švec, Kotrba, Pek, Žampach, Matašovský, Pála,

Sestava Tábor: Bartoň, Stíbal – Staněk, Kotounová, Šedivý, Pauš, Jelínek, Barda, Berka, Blafka, Černošek, Melichar, Pavlát, Šilháb, Prokeš, Camrda, Slabý, Mála,

Rozhodčí: Poskočil, Horažďovský, Banci

Vyloučení: 3:5          Využití: 1:0