Strakoničtí hokejisté v sobotu 14. Listopadu přivítali na svém ledě celek OLH Spartak Soběslav. Po úspěchu z minulého týdne proti Vimperku, chtěli domácí hokejisté zopakovat svůj výkon i před vlastními diváky.

Hosté začali utkání aktivněji a hned v prvních dvou minutá uzamkli domácí pětici v obranném pásmu, z čeho vytěžili možnost přesilové hry. Dvojnásobnou výhodu přesilové hry měli hosté při vyloučení Kováře ve 3. Minutě. V čase 3:17 se z trestné lavice vracel Jan Topinka, najel si na modrou útočnou čáru, kde zpracoval přihrávku od Ondřeje Dlouhého a svůj únik zakončil povedenou kličkou, 1:0. Domácí se tak dostali do vedení ve vlastním oslabení. Strakoničtí se dočkali své přesilové hry pět na tři v sedmé minutě, ve které mohl přidat druhou branku David Papež, jenž po přihrávce Jana Vavříka byl v mezikruží sám před brankářem Křiklánem. V čase 16:24 se domácím už povedlo vstřelit druhou branku. Po vyhraném buly v útočném pásmu Jan Kašpar vypálil tvrdý projektil, který netrefil branku, ale od mantinelu se odrazil zpět do brankoviště, kde se nejrychleji zorientoval Ervín Binder a doklepl kotouč za brankovou čáru, 2:0. O minutu později se své branky dočkala také Soběslav, když po druhé inkasované brance zvýšila napadání. Strakoničtí chybovali v obranném pásmu s vyhozením kotouče, čehož využil Vladimír Máca a nasměroval kotouč na volného spoluhráče Petržílku, ten z prostoru mezi kruhy překonal Havelce a snížil na 2:1.

Na začátku druhé části držel domácí hokejisty ve vedení svými zákroky brankář David Havelec.  Ve 23. Minutě zlikvidoval šanci Horáčka a o minutu později bekhendové zakončení v úniku Chalupského. Ve 33. Minutě mohli hosté útočné snažení zužitkovat v minutě dlouhé přesilové hře 5 na 3. Největší šanci svého týmu na vyrovnání měl na své holi Lukáš Karpíšek, jehož tečovanou střelu koncem své hole vytěsnil David Havelec. Domácí hokejisté odolali tlaku soupeře a ve 35. Minutě využili přesilovou hru. Na modré čáře rozehrával Jan Kašpar na volného Andrleho před brankou, jehož střelu golman hostí neudržel a kotouč do prázdné branky dorážel Ondřej Dlouhý, 3:1.

Poslední dějství začalo velkou příležitostí pro hosty ke snížení stavu utkání. Hned ve 41. Minutě hlavní rozhodčí nařídil po průniku Jana Píhy trestné střílení. Bekhendový blafák soběslavského útočníka vytěsnil David Havelec mimo své tři tyče. Zbytek třetí třetiny nebyl pro domácí diváky moc hokejově atraktivní. Bojovalo se o každý kousek ledu, kdy domácí kolikrát museli čelit hře soběslavských hráčů až za hranicí pravidel. V 54. Minutě musel rozhodčí předčasně poslat do kabiny strakonického Kováře a soběslavského Schejbala za vzájemnou potyčku. Na začátku 59. Minuty byl vyloučen strakonický Jan Čadek a hosté zkoušeli v přesilové hře hru bez brankáře. Ihned po vhazování se zmocnil kotouče Jan Kašpar, který nádherným obloučkem přes celé hřiště trefil odkrytou klec hostí a zpečetil skóre na 4:1

Strakoničtí hokejisté tak po výhře ve Vimperku si připisují do tabulky další tři body a mohli se tak vůbec poprvé radovat z plného bodového zisku před domácími diváky. Příští dvě utkání čeká strakonické hokejisty nejprve v Humpolci a v Táboře. Na domácí led se vrátí až 5. Prosince, kdy budou hostit hokejisty Milevska.

HC STRAKONICE – OLH SPARTAK SOBĚSLAV 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Sestava domácích:

Havelec, Doubek – Kovář, Hřebíček, Kašpar, Topinka, Papež, Kloud – Andrle, Kurečka, Major, Čadek, Srb, Binder, Křenek, Dlohý, Vavřík

Sestava hostí:

Křiklán, Sládek, Jansa, Prokůpek, Karpíšek Michal, Rybýk, Karpíšek Lukáš, Žákovský, Hák, Máca, Schejbal, Píha, Petržílka, Vild, Horáček, Kučera, Chalupský, Zajíc

Branky: 3.17 Topinka (Dlouhý), 16.24 Binder (Kašpar), 36.45 Dlouhý (Andrle, Kašpar), 58.17 Kašpar – 17.42 Petržílka (Máca)