28.10.2015 HC Klatovy – HC Strakonice 2:3 1:2 1:0 0:1
branky: Vondrášek-2, Lukeš
asistence 1 Walter, Císař Mat., Prušák
asistence 2
tresty: Prušák, Císař Mat., Lukeš

Ve sváteční den zavítali strakoničtí páťáci k dalšímu mistrovskému utkání do Klatov. I když byl předpoklad, že tým z 12-té příčky tabulky nebude pro kluky velkým problémem, opak byl pravdou. Hned v úvodní části, na konci 4. minuty se dokázala prosadit klatovská Mazancová a otevřela skóre. I když naši kluci byli většinu času na polovině soupeře a i poměr střel na branku byl cca 8:1 v náš prospěch, srovnat na 1:1 se nám podařilo až na začátku 16. minuty, kdy se Walter pokusil zpoza soupeřovy branky zakončit kolem tyčky, od které se puk odrazil na hůl Lukeše, který si s odraženým pukem poradil a dal branku. Na konci 18. minuty, kdy jsme měli výhodu přesilové hry, dostala spolupráce Matyáše Císaře s Robinem Vondráškem náš tým do vedení 1:2 a tímto výsledkem také první třetina skončila. Na začátku druhé třetiny jsme šli do oslabení po faulu Mat. Císaře (který však viděl pouze rozhodčí) a klatovští přesilovou hru využili (střelcem gólu opět Mazancová). V této části hry jsme měli ještě výhodu přesilové hry 5 na 3, kterou jsme nedokázali využít a tak po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 2:2. Do 3. třetiny kluci šli s tím, že musíme jet domů s vítězstvím a bylo znát, že to myslí vážně. Neustále se na střídačce povzbuzovali a na ledě byli aktivní i když síly docházely. To jim přineslo ve 43. minutě ovoce, když Vondrášek po nahrávce Prušáka zařídil vedení 2:3. Tento stav se jim pak podařilo udržet až do závěru utkání, když si ještě vyzkoušeli hru 4 na 4 po vyloučení Lukeše v čase 51:26 a soupeřova Uhlíka v čase 52:52. Velkou oporou soupeře byl brankář, kterému nevypadávaly puky a prakticky co viděl, to chytil. Naproti tomu naši střelci netrefovali branku nebo stříleli do brankáře.

Sestava : Vágner, Císař Met. – Císař Mat., Prušák, Vondrášek, Mikeš, Šíma, Walter, Drančák, Petele, Ryba, Křivanec, Solařová, Lukeš