S aktuálním prvním celkem své tabulky, Meteorem Třemošnou, se se střetli v sobotu dopoledne strakoničtí páťáci.

Domácí začali výborně, kdy  v  6. Minutě po dvou brankách Císaře vedli už 2:0. Ke konci první části snížil za hosty Matějka. Ve 28. Minutě hosté vyrovnali zásluhou Vovese, o chvíli na to vrátil vedení na svou stranu Robin Vondrášek, ale hosté do konce druhé části dokázali vsítit čtyři branky. Zásluhou Vovese, Šmída, Matějky otočili stav utkání ve svůj prospěch v poměru 4:6. Za domácí v průběhu druhé dvacetiminutovky ještě snižoval Petele. Domácí páťáci výborně vstoupili do třetí třetiny, po třech odehraných minutách už bylo vyrovnáno 6:6, o srovnání se postarali Ešler s Lukešem. Ve 49. Minutě vrátil vedení na stranu Třemošné Horký, ale neuběhla ani minuta a bylo opět vyrovnáno, na 7:7 vyrovnával Šíma. V čase 52:44 zkompletoval svůj hattrick útočník Třemošné Matějka a strakoničtí v závěru utkání marně dobývali obranu hostí. V 60. Minutě měli navíc výhodu přesilové hry. V čase 59:55 si trenér domácích vzal oddechový čas a jeho svěřenci nastupovali k vhazování v útočném pásmu už bez brankáře. Strakonický kapitán Rudolf Prušák ukázkově vyhrál vhazování na hůl Samuela Drančáka, jenž tvrdou ranou, dvě vteřiny před koncem utkání, zajistil bod pro svůj tým a vyrovnal na 8:8.

HC Strakonice – HC Meteor Třemošná  8:8 (2:1, 2:5, 4:2)

Sestava domácích: Vágner, Císař, Prušák, Vondrášek, Mikeš, Šíma, Ešler, Drančák, Petele, ryba, Kubíček, Solařová, Lukeš, Vavřinec

Branky: Císař 2x, Vondrášek, Petele, Ešler, Lukeš, Šíma, Drančák

Asistence: Drančák 3x, Císař, Solařová, Lukeš, Prušák

Sestava hostí: Černý, Smola, Černý D., Horský, Dvořan, Koranda, Rener, Stejskal, Steibler, Šmíd, Tonka, Voves, Kubina, Matějka, Lébl, Prošek

Branky: Matějka 3x, Voves 2x, Šmíd 2x, Horský