Tuto sobotu čeká strakonické hokejisty letošní premiéra na kluzišti soupeře. Svěřenci Jiřího Beneše zavítají do malého jihočeského městečka, ve kterém se ještě před několika lety hrála II. NHL.

Po dvou odehraných domácích utkáních naši hokejisté získaly 2 body za výhru v nájezdové loterii proti HC Tábor, v úvodní domácím utkání jsme ztratili všechny body s Humpolcem. Strakonice se tuto sezonu budou prezentovat jako nevyzpytatelný soupeř, který může relativně snadno ztratit zápas s papírově slabším soupeřem, na druhou stranu si však může vyšlápnout na velké štiky krajské ligy. Těžko proto predikovat, jak se bude sobotní zápas vyvíjet.

Letošní vzájemné přípravné zápasy

Milevsko bylo jedním ze soupeřů, se kterým jsme se střetli v letošních přípravných zápasech. V prvním vzájemném střetnutí na ledě Milevska zvítězili domácí v poměru 4:2 (0:0, 2:0, 2:2).

Branky a nahrávky: 27. Jíška (Matějka), 40. Novotný (Pouch), 42. Sláma (Nevolný), 47. Matějka (Štych) – 55. Bidner, 58. Bazgier (Kepl, Paukner). Rozhodčí: Čáp – Schlixbier, Flégl. Vyloučení:8:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání:

HC Milevsko 2010: Žilinčík (Kolář) – Jíška, Štych, Žilinčík R., Votruba, Havran, Sláma – Urban, Müller, Matějka – Novotný, Pouch, Nevolný – Fořt, Pešta, Flégl – od 30.min Mácha

HC Strakonice: Špiler (Doubek) – Kašpar, Hřebíček, Kloud, Gross, Kordík, Řehoř, Kurečka, Srb, Čadek, Křenek, Andrle, Binder, Bazgier, Kepl, Vavřík, Paukner

Druhé utkání na strakonickém ledě rovněž opanovalo Milevsko a to v poměru 6:2. Utkání bylo velice vyhecované. K vidění byla i bitka, ve které hostující hráč Matějka ukázal vrozené vlohy řeznického psa trpícího psychickou újmou z nedostatku masa v potravě. Jeho údery na hlavu do nic nečekajícího hráče jsou ukázkovým příkladem pro několikazápasový distanc. Mimo tento úkaz bylo Milevsko hokejovější a důrazně trestalo chyby naší obrany.

Branky a nahrávky: 37. Major (Srb), 50. Dlouhý – 5. Pouch (Nevolný A., Matějka), 17. Bartůněk (Nevolný A., Novotný), 40. Fořt (Flégl, Nevolný L.), 42. Nevolný L. (Bartůněk), 43. Fořt (Bartůněk), 46. Fořt (Nevolný L.). Rozhodčí: Vovčko – Mašek, Sýkora. Vyloučení: 8:9 navíc TS, Müller OT, Matějka OK+TH ( všichni Mil. Využití: 1:1. V oslabení: 0:3 . Střely na branku:38:34.

HC Strakonice: Doubek (Myslivec) – Topinka, Hřebíček, Kloud, Gross, Řehoř, Kovář, Andrle, Dlouhý, Vavřík, Srb, Major, Tetour, Kurečka, Kepl, Binder

HC Milevsko 2010: Šindelář (Kolář) – Matějka, Čunát, Bartůněk, Kubička – Hamerle, Müller, Nevolný L. – Novotný, Pouch, Nevolný A. – Fořt, Mácha, Flégl

Letošní utkání HC Milevsko 2010

Milevští hokejisté v letošní sezoně nastoupili pouze k jedinému utkání a to doma v prvním kole proti Spartaku Soběslav. Ligová premiéra vyšla domácím na jedničku, Soběslav byla poražena 7:4. Domácí vedli již 6:2 a lehce polevili a pustili Soběslavské do zápasu. Došlo ke zdramatizování díky dvou brankám během 2 minut (na stav 6:4), ale do prázdné klece pečetil výhru Milevských Nevolný. Druhé kolo mělo Milevsko volno, kvůli absenci Žirovnice v letošním ročníku.

Nejproduktivnějšími hráči Milevska jsou Aleš Nevolný (2+2), Václav Pouch (0+3).

Milevsko nastoupilo letošní letní přípravu na ledě dne 17. srpna. Tým v letošní sezoně vede pan Luboš Krupka.

Do přípravy se zapojili Brankáři: Žilinčík David, Šindelář Jan, Kolář Jan.

Obránci: Štych Michal, Jíška Pavel, Gřegořek Petr, Čunát Milan, Votruba Martin, Havran Jaroslav, Bartůněk Daniel, Žilinčík Roman

Útočníci: Hamerle Jakub, Matějka Lukáš, Müller Jiří, Novotný Tomáš, Pouch Václav, Nevolný Aleš, Fořt Jiří, Pešta Stanislav, Radosta Ivan, Novák Ivo, Flégl Martin, Sláma Jan, Nevolný Lukáš, Kubička Jan, Mácha Vojtěch, Urban Jan

Největší hvězdou může být Petr Gřegořek (v prvním utkání nenastoupil), bývalý extraligový hráč, který odehrál i 31 utkání za seniorskou reprezentaci. Uvidíme, zda jeho plány zahrát si nejlepší krajskou hokejovou soutěž v republice budou realizovány. Prozatím ho plně zaměstnává nový pracovní život, avšak během měsíce.

Výsledek sobotního utkání je prozatím ve hvězdách, ale pokud jste si již teď jisti, nezapomeňte se zúčastnit tipovací soutěže.