Pátá třída HC Strakonice přivítala na domácím ledě soupeře z Hluboké nad Vltavou. V 5. Minutě překvapili hosté, kdy Sebastian Zrun v útočném pásmu vybojoval kotouč a rychlou střelou do růžku otevřel skore utkání. Domácí se snažili rychle odpovědět Matyáš Císař ujel do úniku, ale střela skončila na betonech brankáře hostí, následnou dorážkou Vondrášek už vyrovnal na 1:1. V 15. Minutě nahozený kotouč ze středního pásma nedokázal brankář hluboké zkrotit, před prázdnou brankou se ho snažil uklidit do bezpečí obránce hostí, ale vyrazil ho jen do dojíždějícího Martina Waltera a od něj kotouč putoval do branky, 2:1. V 18. Minutě hráli domácí přesilovou hru 5 na 3, po vyhraném vhazování přišla rychlá střela z mezikruží a skončila až v brance hostí, autorem byl Matyáš Císař a zvýšil na 3:1.

V brance Hluboké nad Vltavou Josef Doležal měl celé utkání plné ruce práce, jeho slabinou bylo, že nedokázal kotouč podržet, jen vyrážet před sebe a toho naplno využívali útočníci domácích. Ihned na začátku druhé třetiny takto do prázdné branky zvyšoval na 4:1 Císař. Ve 25. Minutě Matyáš Císař dovršil hattrick, když v přesilové hře dorážel střelu do prázdné branky, asistoval mu Robin Vondrášek, 5:1. Ve 36.minutě sudí signalizoval vyloučení pro hosty, čehož maximálně domácí využili, ve dlouhé výhodě dokázali zvýšit už na 6:1 zásluhou Robina Vondráška. O minutu později už na 7:1 zvýšil, ten den velmi produktivní, Matyáš Císař.

Ze třetí části bylo odehráno 12 vteřin a domácí se radovali poosmé. Ihned po buly se kotouče ujal Matyáš Císař, projel přes obranu hostí a pohotovou střelou přidal svůj pátý gol v zápase, 8:1. O chvíli na to strakonický Josef Ryba nahazoval od modré na branku, puk za letu tečoval Vojtěch Ešler a zvýšil na 9:1. Diváci dlouho čekali na desátý gól. Příležitost měl Ešler, poté co bylo nařízeno trestné střílení, ale svůj nájezd neproměnil. Až v čase 47:47 po vyražené střele od modré čáry letěl kotouč vysoko nad branku hostí a strakonický kapitan Rudolf Prušák basebalovým způsobem trefil kotouč ze vzduchu, 10:1. Na konečných 12:1 přidal branky Robin Vondrášek. Nejprve při signalizovaném vyloučení hostí využil výhodu a poté v 59. Minutě proměnil trestné střílení.

HC STRAKONICE – CH HLUBOKÁ NAD VLTAVOU 12:1 (3:1, 4:0, 5:0)