Mistrovské utkání pro Plzni sehráli strakoničtí osmáci ve státní svátek 28. 9. Domácí hokejisté se brzy ujali vedení, když ve 3. Minutě se prokličkoval až do zakončení Filip Andrle a bekhendem překonal plzeňského brankáře. Plzeňští hokejisté dokázali vyrovnat v 8. Minutě se ve strakonickém brankovišti nejlépe zorientoval Matěj Straka a dorazil kotouč za záda Petra Kopoloviče. V 10. Minutě mohl vrátit vedení na svou stranu Tomáš Hanák, ale před prázdnou bránou netrefil ideálně přihrávku od Janocha. Ve 14. Minutě se do vedení dostali hosté, Kvasnička rozjel útok ve středním pásmu a před brankou našel Maláta, ten si kotouč ještě stáhl a zakončil do horního rohu strakonické branky. V čase 20:00 po skončení třetiny bylo ještě nařízeno trestné střílení pro hosty, ale strakonický golman Kopolovič hostům nedovolil odskočit na rozdíl dvou branek.

V polovině druhé třetiny plzeňský Desousa vybruslil z rohu útočné třetiny a rychlou střelou k tyči poslal svůj tým do vedení o dvě branky, 3:1. Ve 38. Minutě strakonický Jan Janoch byl dobře postavený před plzeňským golmanem, nahození z hole Jana Svacha dokázal tečovat do sítě a snížil tak na 2:3. O 21 vteřin později, ihned po vyhraném vhazování dostal do jízdy přihrávku Filip Andrle a svým druhým golem vyrovnal stav utkání na 3:3.

Třetí třetina byla velice vyrovnaná, plná šancí na obou stranách a také vyloučení. V 54. Minutě využil přesilovou hru strakonický Tomáš Hollar, kdy doklepl do sítě poskakující kotouč v brankovišti, 4:3. Velice napínavý závěr utkání nakonec lépe zvládli hosté. V čase 59:26 dokázali při své power play vyrovnat. Vyrovnávající brance předcházelo špatné vyhození strakonické obrany. Plzeňský Páněk vyslal střelu od modré čáry, strakonický golman ji jen vyrazil před sebe a Daniel Kuchárik jen dorážel kotouč do odkryté sítě, 4:4.

HC STRAKONICE – HC ŠKODA PLZEŇ 4:4 (1:2, 2:1, 1:1)

Sestav domácích: Kopolovič, Slanina, Svach, Budík, Havlíček, Koryťák, Bohm, Vaněček, Janoch, Hollar, Hanák, Janda, Kašpar, Slanina Jan, Andrle, Kouba, Dub

Branky: Andrle 2x,Janoch