brankáři: Jakub Myslivec #2, David Havelec, Roman Špiler #1, David Doubek

obránci: Marek Kloud #8, Milan Řehoř #28, Jaroslav Hřebíček #7, David Kovář #22, Jan Kašpar #20, Jan Topinka #29, Ladislav Gross # 23, Marek Kordík #19, Jan Srb #16, David Papež

útočníci: Jakub Major #13, Ervín Binder #21, Richard Kepl #26, Pavel Srb #5, Ondřej Dlouhý #27, Jan Vavřík #18, Jan Andrle #25, Daniel Kurečka #30, Jan Čadek #17, Tomáš Křenek #10, Michal Bazgier #24, Jan Paukner #9, Lukáš Hrubý #14, Michael Tetour #11

Změna na postup trenéra: Hlavním trenérem týmu HC Strakonice se stal pan Jiří Beneš, asistentem pan Jan Soukup. Bývalý trenér Pavel Hejl odešel do IHC Písek, kde nyní zastává pozici asistenta trenéra.

změny v kádru:

Do IHC Písek odešel bývalý kapitán týmu Martin Růžička a obránce Marek Hrubý. Jeden čas se schylovalo k návratu Milana Černého, avšak i ten dal přednost šanci zahrát si II. NHL za písecký tým. Z týmu také odešel Petr Ondrejec. Tým byl doplněn zejména mladými odchovanci.

přípravné zápasy HC Strakonice:

HC Příbram – HC Strakonice 6:2; HC Milevsko 2010 – HC Strakonice 4:2; HC Strakonice – IHC Písek 4:5; HC Strakonice – Slavoj Český Krumlov 2:5; HC Strakonice – HC Příbram 4:3; HC Strakonice – HC Milevsko 2010 2:6; HC Strakonice – HC Vimperk 6:2

Tým Strakonic odehrál před sezonou 7 přípravných utkáních, ve kterých se svěřencům Jiřího Beneše příliš nedařilo, 2 výhry ze 7 zápasů se skóre 22:31. Mladý strakonický tým se prezentoval aktivní hrou, dobrým pohybem a bruslením, na druhé straně však také mnoha chybami v obraně a také nedůrazným zakončením. Právě poslední dvě dovednosti mohou strakonickým dělat problémy v nadcházejícím ročníku. Pozitivním bodem je, že se rozstřílel gólman Kuba Myslivec, neboť v posledním přípravném utkání proti Vimperku zaznamenal branku brilantní střelou přes celé hřiště do odkryté Vimperské klece.

Kdo bude patřit mezi hlavní opory týmu?

brankář: Jakub Myslivec, podstoupí pravděpodobně nejobtížnější sezonu ve své kariéře, neboť na něj bude každý zápas vyvíjen ohromný tlak. Přeci jen, kdeže loňské sněhy jsou a s nimi spojená útočná síla HC Strakonice. Další motivací je i zdravá rivalita s dalšími skvělými gólmany (Roman Špiler, David Havelec, David Doubek), kteří se budou jistě chtít mezi tři tyče také podívat.

obránci: Jan Kašpar, Jaroslav Hřebíček, David Kovář, jedná se o poměrně zkušenou obranu, která by měla dirigovat celý tým, jejích střelecké příspěvky při přesilových hrách budou rozhodující, k těmto hráčům by se mohli připojit veteráni Marek Kloud a Milan Řehoř, velké šance se může chopit i Jan Topinka.

útočníci: Jakub Major, Richard Kepl, Ervín Binder jsou momentálně v nejlepších hokejových letech, proto se od nich očekává, že pod jejich taktovkou budou dirigovány útočné výpady strakonických, rychlostně či střelecky dobře vybaveni.

překvapení: Ondřej Dlouhý – zřejmě jedna z největších nadějí, kterou bylo možné ve Strakonicích v posledních letech vidět, doufejme, že tu nějakou dobu ještě zůstane a že udrží na svůj věk oslnivou výkonnost, Pavel Srb – po prodělaném zranění možná bude jeho fyzicky náročná hra trochu limitována, ovšem bojovnost srdcem projevující se pády do střel hlava nehlava snad nadále zůstane.

Jak bude vypadat sezona?

Postup do play off by byl velkým úspěchem. V dosažení této mety však bude nutné porážet největší konkurenty a to jsou momentálně týmy Soběslavi, Vimperku, Hluboké a Humpolce. Je třeba si uvědomit, že nepostoupí pouze 3 týmy, neboť Žirovnice do letošního ročníku nenastoupí. Otázkou je s jakou sestavou a elánem nastoupí Radomyšl, ovšem prasátko na kafíčko pro rozhodčí na utkání se Strakonicemi určitě rozbijí. Nechme se tedy překvapit, osobní tip je 8. místo a generační souboj v prvním kole proti David Servis České Budějovice.

Novinky v klubu

V červnu se konala valná hromada klubu. Výbor HC Strakonice se nyní skládá ze 7 členů. Předsedou je Luboš Parkos, místopředseda Roman Heimlich, další členové Václav Tábor, Vladimír Trita, Ladislav Kouba, Miloslav Tuháček a Lada Hollarová.

Trenérem mužstva mužů je Jiří Beneš, asistentem Jan Soukup.

Novinky pro fanoušky

Novinkou pro fanoušky je změna konání domácích utkání. Místo tradiční neděle budou domácí utkání hrána o sobotách a to od 17:00.

Další novinkou pro fanoušky je tipovací soutěž – jejíž pravidla a podrobnější informace jsou popsány na internetových stránkách HC Strakonice.

První utkání v letošní sezóně čeká naše hokejisty již tuto sobotu 19. září od 17:00 na zimním stadionu Na Křemelce. Nenechte si toto utkání ujít a přijďte podpořit strakonický tým přímo do útrob naší arény.

(hmv)