V dalším přípravném utkání přivítali domácí Slavoj Český Krumlov, v jehož dresu se představili i Jan Kadlec, Jiří Vondřich a Kamil Šťastný, kteří v minulosti oblékali strakonický dres. Začátek utkání ovlivnili pro domácí smolné momenty. Už ve 32 sekundě se nastřelený puk českokrumlovským Miroslavem Lukešem odrazil od zadního mantinelu do brankoviště, kde si jej domácí brankář nešťastně srazil do vlastní branky na 0:1. Ve 4. minutě nahodil puk od bočního mantinelu před branku domácích hostující Marek a od brusle domácího osamoceného obránce Kováře se odrazil za Havelcova záda na 0:2. Na počátku 6. minuty nechali domácí obránci za sebou zkušeného Kamila Šťastného a ten po nahrávce Mígla přes celé střední pásmo v brejku trefil mezi betony domácího brankáře na 0:3. O minutu později Jan Kadlec po kombinaci ve třetině domácích jen těsně minul levou tyč Havelcovy branky. Domácí postupně vyrovnali hru a v 9. minutě Richard Kepl tečoval nahození Topinky těsně vedle Lukešovy branky. V 11. minutě ujel po křídle Binder a v nájezdu trefil pravou tyč branky hostí. Ve 13. minutě hráli domácí přesilovku při které jim ujel Lukeš ale Havelec byl pozorný a nájezd chytil. V pokračující přesilovce domácích Jan Paukner objel branku hostí, ale za již překonaným Lukešem zabránila brance opět tyčka, od které se puk odrazil ven. Stejný hráč v 16. minutě z kruhů po ledě těsně minul levou tyč Lukešovy branky.

V úvodu druhé třetiny měl velkou šanci hostující Kadlec, který ale zblízka neprostřelil Havelce. Ve 24. minutě po tlaku domácích ve třetině a přesné nahrávce Vavříka Kepl v šanci objížděl Lukeše ale ten mu v poslední chvíli puk vypíchl. Ve 27. minutě stejný hráč střílel tvrdě za strany, ale Lukešův zásah lapačkou byla pohotový a vzápětí Bazgier po ledě jen těsně minul levou tyč. O dvě minuty později předvedl pěkné sólo Ondřej Dlouhý, ale puk mu při zakončení sjel vedle branky. Ve 31. minutě hráli přesilovku hosté a domácí Havelec si poradil s velkými šancemi Miroslava Lukeše aJiřího Vondřicha. Ve 36. minutě domácí při přesilovce konečně snížili na 1:3, když Ondřej Dlouhý po objetí branky zasunul puk za Lukešova záda. Ve 39. minutě Vondřich z kruhů trefil levou tyč domácí branky.

Ve třetí třetině domácí opět hosty tlačili, ale chyběla jim jednoduchost a větší důraz v zakončení. Ve 46. minutě měl nejprve velkou šanci v nájezdu Binder, kterou Lukeš chytil a z protiútoku Zdeněk Uhlíř projel mezi domácí obránce a prostřelil Havelce a zvýšil na 1:4. Zkušený Lukeš si ve 49. minutě při přesilovce Strakonic poradil s šancemi Bazgiera a Kepla. O minutu později v 50. minutě ještě při přesilovce domácí faulovali v úniku Fučíka a ten v nařízeném trestném střílení překonal Havelce na 1:5 pro hosty. V nervozním závěru si Lukeš poradil v 51. minutě s opakovanými střelami domácího Kepla z kruhů a v 58. minutě Ladislav Gross vyvezl puk z třetiny a z kruhů po ledě k tyči překonal Lukeše a snížil na 2:5.

V sobotu přivítají HC Strakonice na Křemelce od 17.00 v dalším přípravném utkání hodin HC Příbram.

HC Strakonice – HC Slavoj Český Krumlov 2:5 (0:3,1:0,1:2)

Sestava Strakonice: Havelec, Doubek, Topinka, Hřebíček, Kovář, Kloud, Gross, Srb Jan, Kordík, Bazgier, Kepl, Vavřík, Srb Pavel, Dlouhý, Binder, Kurečka, Tetour, Paukner, Hrubý, Andrle

Sestava Č. Krumlov: Lukeš Radek, Pícha, Vondřich, Kadlec, Michálek, Klíma, Uhlíř Zdeněk, Lukeš Miroslav, Vondrouš, Fučík, Štěpán, Marek, Šimek, Šťastný, Mígl, Melek, Uhlíř Roman

Branky Strakonice: Dlouhý, Gross

Asistence Strakonice: Kovář, Hrubý

Branky Č. Krumlov: Lukeš Miroslav, Marek, Šťastný, Uhlíř Zdeněk, Fučík

Asistence Č.Krumlov: Uhlíř Zdeněk, Mígl, Klíma