V premiéře na domácím ledě vzdorovali v Knürr aréně HC Strakonice druholigovému IHC Písek

V nedělním utkání proti druholigovému soupeři se hned v úvodu ve 2. minutě prezentoval výborným zákrokem Jakub Myslivec, který chytil lapačkou tvrdou střelu píseckého Hanuse, který se protáhl mezi domácí obránce. Na druhé straně v 5. minutě Michal Bazgier projel obranou hostí ale jeho bekhend k tyči Kafka vyrazil. Ve 12. minutě hráli hosté přesilovku a po nahození se v chumlu před Myslivcem nejlépe orientoval hostující Filip Paukner a přesně k tyči dal na 0:1 pro hosty. Domácí vyrovnali také v přesilovce, když v 17. minutě se trefil přesně k pravé tyči Kafkovy branky od modré Jaroslav Hřebíček a vyrovnal na 1:1.

Ve druhé třetině měl ve 22. minutě velkou šanci domácí Bazgier, ale jeho střelu ze skrumáže před brankou Kafka chytil. Ve 28. minutě předvedl krásné sólo mladý domácí útočník Ondřej Dlouhý. Ve středním pásmu napadáním vybojoval puk a postupně prokličkoval tři hostující hráče a bekhendem trefil pravý horní roh Kafkovy branky a upravil na 2:1 pro domácí. Hosté se s vedením domácích nechtěli smířit a ve 29. minutě předvedl Myslivec dva výborné zákroky proti střelám Šimoníka a vzápětí další tvrdé ráně Slavíka z kruhů. Ve 30. minutě na vlastní modré propadla domácí obrana a písecký Jakub Volf provedl svůj blafák dokonale a vyrovnal na 2:2. Ve 34. minutě hostující Kafka sice vyrazil nahození od modré, ale vzápětí si poradil i s dorážkou Richarda Kepla zblízka. Hra se rychle přelévala na obě strany a na druhé straně Myslivec ve 35. minutě chytil nájezd hostujícího Duchoně. Ve 36. minutě nepokryla domácí obrana u pravé tyče najetého Vlka, který po přesné nahrávce zkušeného Slavíka otočil stav na 2:3 pro Písek. Ve 38 minutě hráli domácí přesilovku a Marek Kloud trefil od modré levý horní roh branky hostů a vyrovnal na 3:3.

Na začátku třetí třetiny hráli přesilovku hosté a po kombinaci ve třetině domácích vyrazil nejprve Myslivec tvrdou střelu Šimoníka z voleje, ale po dalším závaru před domácí brankou Rod prostřelil přes klubko hráčů a domácího brankáře a upravil na 3:4. Ve 44. minutě hráli opět přesilovku domácí, Jan Topinka pohotově a tvrdě vy střelil od modré a vyražený puk uklidil za Podskalského záda, který vystřídal v hostující brance Kafku, Ondřej Dlouhý a vyrovnal na 4:4. Ve 46. minutě hráli přesilovku hosté a vyražený puk Myslivcem po střele Hřebíčka dorazil před brankou nepokrytý Rod a otočil skóre na 4:5 pro hosty. Ve 49. minutě se naskytla domácím velká příležitost vyrovnat při přesilovce pět proti třem. Při tlaku v útočné třetině se domácí snažili několikrát dopravit puk poskakující v brankovišti do branky, ale Podskalský a obrana hostí odolali. V druhé části poslední třetiny se již skóre utkání přes šance Slavíka a Vlka na Písecké straně a Bazgiera na Strakonické po pohotových zásazích brankářů neměnilo a vítězství si odvezli hosté, kteří předvedli lepší kombinační dovednosti, což nahrazovali domácí hráči bojovností a přispěli tak k vyrovnanému a zajímavému utkání.

V sobotu přivítají HC Strakonice na Křemelce od 17.00 hodin Slavoj Český Krumlov.

HC Strakonice – IHC Písek 4:5 (1:1, 2:2, 1:2)