Mladý tým hostí s novou trenérskou dvojicí Jiří Beneš a Jan Soukup nastoupil proti týmu domácích, kteří jsou tradičním účastníkem středočeské krajské ligy s respektem. To zkušení domácí v úvodu utkání využili k tlaku a hned ve 2. minutě vytáhl Havelec v brance hostí lapačkou nebezpečnou střelu domácího Poláka z kruhů. Ve 4. minutě hráli domácí přesilovku a po kombinaci ve třetině hostí se domácí Matouš protáhl až před Havelce a blafákem jej překonal na 1:0. Domácí pokračovali v náporu a po nedůsledném bránění před brankou hostí doklepl v 6. minutě puk za Havelcova záda domácí Svoboda na 2:0. V 8. minutě se uvolnil před domácí brankou Jan Vavřík, jeho střela ale těsně minula horní roh domácí branky. Ve 12. minutě hostující brankář nejprve pohotově betonem vyrazil nebezpečnou střelu Svobody k tyči po kombinaci domácích ve třetině hostí a vzápětí zlikvidoval i nájezd domácího Šmejkala, po jehož akci hosté ale nedokázali vyhodit vyražený puk Havelcem a dojíždějící Křivonoska jej zavěsil pod horní tyč a zvýšil na 3:0. Ve 14. minutě střílel po kombinaci s Pauknerem Hrubý z kruhů pouze do domácího brankáře. O minutu později hráli hosté přesilovku a Ladislav Gross našel od modré nahrávkou u levé tyče Vavříka, jehož střelu z voleje k tyči vyrazil výborným zákrokem vyrážečkou domácí brankář Vávra. Hosté postupně vyrovnali hru a dostali se do dalších šancí, v 15. minutě po tlaku ve třetině domácí Vávra postupně vyrazil střely, Topinky a Vavříka ale na střelu Michala Bazgiera k tyči již nestačil reagovat a hosté snížili na 3:1. Na druhé straně Svoboda v nájezdu v 18. minutě při pokusu o blafák těsně minul tyč branky hostí.

Na počátku druhé třetiny hráli hosté přesilovku ale po chybě se dostal do brejku domácí Tobolič, jenže Havelec výborným zákrokem šanci zlikvidoval. Hosté dobrým bruslením pokrývali domácí hráče a ve 25. minutě nebezpečně střílel bekhendem Bazgier. O minutu později byl Havelec pozorný při nájezdu domácího Pejsara. Ve 30. minutě vystřídal v brance hostí Havelce Doubek. Ve 31. minutě hráli hosté minutu přesilovku pět proti třem, střely Kašpara a Hřebíčka ale domácí Vávra chytil. Do velké šance se dostal po skrumáži ve 37. minutě Jan Andrle, domáci brankář ale předvedl skvělý postřeh a tvrdou střelu zblízka ramenem vyrazil.

Ve 42. minutě hráli domácí přesilovku a na nahrávku od zadního mantinelu si najel domácí Polák a k tyči překonal Doubka na 4:1. O minutu později zachytil na modré vyhození domácích ze třetiny Gross a po jeho nahrávce před branku prostřelil Vávru Binder a snížil na 4:2. Ve 46. minutě měli velkou šanci hosté, když vyraženou střelu Hrubého dorážel zblízka Paukner, ale domácí gólman střelu kryl. Ve 49. minutě hráli domácí přesilovku a nahrávku Křivonosky před branku ze vzduchu sklepl za Doubkova záda Matouš na 5:2 pro domácí tým. V polovině poslední třetiny nejprve David Doubek zlikvidoval nájezd domácího Poláka a v 54. minutě stejný hráč projel celým hřištěm a tentokrát svůj nájezd zakončil blafákem na konečných 6:2 pro domácí HC Příbram. Hosté až do konce utkání bojovali, ale už se jim snížit stav nepodařilo. Přes porážku ale mladý tým hostí kromě úvodní části utkání předvedl bojovný výkon s dobrým bruslením. V příštím týdnu zavítají v pátek HC Strakonice do Milevska, kde hrají od 19.00 hodin a v neděli přivítají v derby na Křemelce od 17.00 hodin IHC Písek.

HC Příbram – HC Strakonice 6:2 (3:1,0:0,3:1)

Sestava Příbram: Vávra, Remeš, Grubner, Šlemenda, Matouš, Tylich, Polák, Kadič, Šmejkal, Mikeska, Pejsar, Flieger, Peterka, Svoboda, Šíp, Císař, Křivonoska, Grín, Tobolič

Sestava Strakonice: Havelec, Doubek, Kašpar, Hřebíček, Kloud, Gross, Topinka, Srb, Kurečka, Andrle, Binder, Paukner, Křenek, Hrubý, Bazgier, Tetour, Vavřík

Branky Příbram: 2x Matouš, Polák, 1x Svoboda, Křivonoska

Asistence Příbram: 2x Mikeska, 1x Šíp, Kadič, Šmejkal, Křivonoska, Peterka

Branky Strakonice: 1x Bazgier, Binder

Asistence Strakonice: 1x Vavřík, Topinka, Gross