V Českých Budějovicích se konal výborně obsazený mezinárodní turnaj “World Talent Tournament 2015”. V kategorii U-13 se ho zúčastnil i výběr Jihočeského kraje, v němž se rozhodně neztratili hráči, hrající žákovskou ligu pod hlavičkou HC Strakonice.

Trenéři výběru Arpád Györi a Roman Fousek vybrali do 17-tičleného týmu pro tento turnaj celkem 6 našich hráčů. Ze Strakonic to byli Tomáš Hollar, Jan Janoch a Václav Svach, z Vimperka pak Albert Budík, Martin Janda a Jan Slanina. Početní “převaha” v týmu tedy byla patrná a všichni navíc byli velmi vidět i na ledě. Ale půjdeme postupně.

Dalšími účastníky turnaje byly výběry ze Slovenska, Rakouska, a Slovinska, dále 2 výběry hokejové akademie HTA, HC Rytíři Kladno a tým VSK Profi, který byl vybrán z týmů Plzeňského kraje.

Jihočeši hráli výborně a bez porážky svoji skupinu vyhráli.

Jihočeský kraj – HC Rytíři Kladno 8:0

Jihočeský kraj – Tatry select 6:2

Jihočeský kraj – West select 5:1

Druhou skupinu pak s přehledem vyhrál právě VSK Profi. Tento tým tak čekal na Jihočeský kraj jako soupeř ve finále.

Ve velké hale Budvar arény to byla správná finálová bitva po celý zápas se šťastným koncem pro náš výběr, který slavil celkové vítězství v turnaji po výhře 4:2.

Součástí turnaje byly i dovednostní soutěže. Zde se výrazně prosadil Jan Janoch, který se stal nejrychlejším bruslařem turnaje.

Nejužitečnějším hráčem Jihočeského výběru byl vyhlášen Tomáš Hollar.

Doufejme, že naši kluci nabité zkušenosti zúročí v příští sezóně, kdy budou společně nastupovat v žákovské lize 8. tříd.