Žákovská liga šestých tříd

HC Strakonice – HC Motor České Budějovice 7:7 (2:0, 2:4, 3:3).

Branky: Kříž 4, Budík, Pitel, Vavřík. Asistence: Novák, Kříž, Lukeš, Pitel, Široký.

Sestava: Kováč (25. Honsa) – Hail, Tuháček, Balvín, Vaněček, Mauric, Němec – Lukeš, Pitel, Kříž, Vavřík, Budík, Široký, Novák, Časta.

Bylo to pohledné utkání a jak je již s tímto soupeřem tradicí, bohaté na branky. Budějovičtí hrají týmově a dobře technicky, nesázejí vše jen na jednoho či dva dobré hráče, ale na vzájemnou spolupráci a nemusejí se uchylovat k přehnané tvrdosti. Snažíme se o podobný styl hry, a proto se nám s nimi hrálo dobře, po celý zápas jsme se přetahovali o výsledek a utkání skončilo spravedlivou remízou. Litovat můžeme jen spousty nevyužitých příležitostí.

HC Motor České Budějovice – HC Strakonice 6:9 (3:1, 3:5, 0:3).

Branky: Kříž 4, Lukeš 2, Široký, Havlíček, Tuháček. Asistence: Hail 2, Vavřík, Kříž, Havlíček, Budík, Pitel.

Sestava: Kováč – Hail, Tuháček, Havlíček, Vaněček – Lukeš, Pitel, Kříž, Vavřík, Budík, Široký, Novák, Němec, Časta.

Se stejným soupeřem jsme se utkali podruhé během jednoho týdne, protože ve středu jsme dohrávali odložené utkání z ledna. Zápas se pro nás zprvu nevyvíjel dobře, v první třetině jako bychom neměli žádnou energii a nechali jsme soupeře odskočit až na stav 0:3 a 1:4. Potom však došlo k obratu, kluci se do soupeře zakousli a krátce po polovině zápasu bylo vyrovnáno na 4:4. Pak se hrálo oboustranně vyrovnaně a druhá třetina skončila za stavu 6:6. Ve třetí třetině obě mužstva hrála velice opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu. My jsme však byli důraznější a vypracovali si příležitosti, které jsme přetavili ve dva důležité góly; poslední branka padla při power play soupeře. Bylo to velice pěkné utkání, jedno z nejlepších v sezóně; zásluhu na dobrém dojmu z něj měli i velice přesní rozhodčí, kteří projevovali cit pro hru, což rozhodně není vždy pravidlem. Náš výkon zdobila disciplinovanost a spolupráce a chlapce je třeba také pochválit za to, že projevili pevnou vůli a o vítězství se poprali i za nepříznivého stavu.

Připravil Miloslav Tuháček, vedoucí družstva