Mají po sezoně! Strakoničtí hokejisté v neděli 15. února prohráli druhý zápas čtvrtfinále play off s Pískem a ročník 2014/2015 pro ně tak skončil. Písečtí vyhráli sérii 2:0 po výsledcích 6:0 doma (v pátek 13. února) a 9:3 venku.

Nedělní odveta ve Strakonicích byla od začátku bojem o každý centimetr ledu a prvních šest minut se toho moc nedělo. V 7. minutě ale Písečtí poprvé udeřili v přesilovce, kdy Mošovský objel branku a překonal Myslivce.

Za necelé dvě minuty nahazoval puk od modré čáry Mazanec a bylo to 0:2. Po této trefě gólmana Myslivce vystřídal Havelec. A přesně minutu po druhé brance hosté zakončili rychlý útok skvělou kombinací, na jejímž konci byl Vlk – 0:3. Domácí reagovali oddechovým časem.

Hosté byli lepší, Strakoničtí se dostávali jen ke střelám z dálky, se kterými si brankář Pipek bez problémů poradil. V 18. minutě jel sám na domácího brankáře Gába, ale své kličky v gól nepřetavil a chvíli poté předvedl Havelec parádní zákrok a zabránil další trefě.

Začátek druhé třetiny se hrál opět bez větších šancí. Až do 28. minuty, kdy náskok navýšil Vlk. Ve 31. minutě vstřelili první gól v sérii Strakoničtí, Kloud se při oslabení dostal až před gólmana a snížil. Ve 34. minutě v oslabení pak domácím pomohla tyčka.

V další minutě nahodil puk od modré v početní výhodě Marek Hrubý a snížil na 2:4. Za necelou minutu se měnilo skóre znovu, když Písečtí přesně vyřešili situaci před strakonickou brankou a Volf dal znovu na třígólový rozdíl. A za necelou minutu po něm hosté využili přečíslení a na konci povedené akce byl Gába – 2:6. Za 26 vteřin však domácí snížili, do listiny střelců se zapsal Major.

Úvod posledního dějství patřil hostům. Hned po minutě a devíti vteřinách zakončil sólo Slavík, o minutu a 21 vteřin později se bombou z úhlu prosadil Mošovský. Gólovou tečku za zápasem udělal ve 49. minutě Novák poté, kdy Písečtí vyšachovali domácí obranu.

Strakoničtí se snažili a několikrát se dostali do dobrých šancí, ale vychytal je Pipek. Písečtí byli v sérii lepší a zaslouženě postoupili do semifinále.

Komentáře trenérů

Pavel Hejl, Strakonice: „Dělali jsme zbytečné chyby a Písek je zkušeně proměňoval. Zaslouženě postoupil dál. Neměli jsme tolik štěstí v brance, Kubovi Myslivcovi i Davidu Havelcovi tam spadly góly, které nemusely, mohlo je to trefit. To také rozhoduje, když má brankář štěstí. Další věc – natrápíme se při proměňování šancí. Chyběla jedna lajna, která by dávala góly. Klukům jsem po zápase v kabině poděkoval za celou sezonu. Vzhledem k sestavě, v jaké jsme byli v sezoně, jsem rád, že jsme se dostali do play off. Tenhle tým na víc neměl. Teď ze mě všechno spadlo, ještě si dáme jeden trénink a sejdeme se znovu v létě.”

Roman Vlček, Písek: „Druhý zápas jsem čekal těžší, ale nestalo se, byli jsme jednoznačně lepší. Strakonice mají velmi mladý mančaft, my naopak mnohem zkušenější hráče, což v sérii rozhodlo. Čekali jsme, že na nás Strakonice v odvetě vletí, ale během prvních deseti minut jsme dali tři góly, což hodně napovědělo o celém utkání. I když se ve druhé třetině domácí dotáhli, zápas jsme kontrolovali. V poslední třetině jsme hráli trpělivě na brejky, což nám vyšlo. Taktická vyzrálost byla v celé sérii na naší straně.”

Fakta

Krajská liga, čtvrtfinále play off – 2. zápas: Strakonice – Písek 3:9 (0:3, 3:3, 0:3). Branky: 31. Kloud (M. Hrubý), 35. M. Hrubý (Dlouhý), 37. Major (Dlouhý) – 7. Mošovský (Gába), 9. Mazanec (Gába), 10. Vlk (Volf), 28. Vlk (Ciboch), 36. Volf (Tajbl), 37. Gába (Mošovský, Novák), 42. Slavík, 43. Mošovský, 49. Novák (Gába). Rozhodčí: Stach, Čáp – Deim, Hřídel. Vyloučení: 11:7, navíc Kašpar (Strakonice) 10´OT. Využití: 1:2. Oslabení: 1:0. Diváků: 920. Konečný stav série: 0:2.

Strakonice: Myslivec (9. Havelec) – J. Hřebíček, Kašpar, Kloud, Kovář, Gross, D. Papež – Ondrejec, Růžička, M. Hrubý, Dlouhý, Major, Bazgier, Kepl, P. Srb, Binder, Kurečka, L. Hrubý, Andrle.

Písek: Pipek – Jirků, Volf, P. Procházka, Mazanec, F. Procházka, M. Hřebíček, Koutenský, Vejda, Tajbl – Sýbek, Novák, Slavík, Jungbauer, Vlk, Šimoník, Ciboch, Gába, Řehoř, Mošovský, Stropnický.

Autor: Miloš Vrátný/www.strakonickydenik.cz, foto Jan Škrle