Celou sezonu plnil brankář strakonických hokejistů David Havelec roli dvojky, kryl záda Jakubovi Myslivcovi. Ale i tak se dostal v play off na led. A to dokonce v obou zápasech, což naznačuje, že se týmu nedařilo. Písku ve čtvrtfinálové sérii Strakoničtí podlehli venku 0:6, doma 3:9. Venku střídal mladý gólman ve 46. minutě už za stavu 0:6. V domácí odvetě naskočil již v 9. minutě po druhém gólu soupeře.

Asi jste nečekal, že se ve čtvrtfinálové sérii s Pískem postavíte do branky, že?
Nečekal. Myslel jsem, že to Kuba Myslivec zvládne. Nakonec – bohužel – mu to úplně nevyšlo, tak mě trenéři poslali na led. Ukázalo se, že Písek byl ve všem lepší, zaslouženě vyhrál a postoupil.

Dvojka se v play off dostane do branky, když se nedaří…
Nevím, proč to Kubovi nevyšlo. V Písku to z mé strany nebylo špatné, gól jsem nedostal. Ale to už bylo rozhodnuto. V odvetě na nás Písek vlétl, dal tři góly v první třetině a přehrával nás celý zápas. Celou sérii jsme byli horší. Odpovídalo to tomu, že soupeř skončil po základní části druhý a my až sedmí.

Na Písek tedy nebylo? Nemohlo se, jako loni, konat překvapení?
Nevím… Šance byla asi jedině přehrát ho doma. Ale myslím, že on na svém ledě
v sezoně neprohrál v základní hrací době žádný zápas, bylo těžké tam vyhrát. A nezvládli jsme to ani doma, takže není o čem diskutovat.

Inkasoval jste sedm gólů. Litujete nějakého, mohlo jich být třeba méně?
Samozřejmě, to je jasné. Všechno se dá chytit, nemohu říci, že jsem neudělal žádnou chybu. Asi jsem něco měl chytit. Ale Písek nás jasně přehrával, potom už jsme hráli i hůře směrem dozadu. Bylo jenom otázkou času, než to tam napadá.

Jak vy osobně si zhodnotíte tuto sezonu?
Já docela dobře. Nečekal jsem, že se už takhle dostanu do branky. Spíš jsem předpokládal, že ještě budou chytat Roman Špiler s Jakubem Myslivcem a já budu spíš trénovat. Hokej je pro mě odreagování od práce, od školy. To se povedlo a jako bonus jsem si zachytal skoro v polovině zápasů. Takže super.

Váš tým byl v tomto ročníku hodně omlazený. Na co budete mít v tom příštím?
Nedokážu to vůbec odhadnout. Je jasné, že jsme mladí, loni a předloni jsme s většinou kluků ve Strakonicích hráli ligu juniorů a je škoda, že už se tady dál nehraje. Je to šance, aby se v místním hokeji rodili další nadějní hráči, z krajské soutěže těžko budou vycházet nějaké hvězdy… Uvidíme, jak to bude, v jakém budeme složení pro příští sezonu. Někteří kluci půjdou na vysoké školy. Teď v únoru opravdu těžko něco předvídat.

Autor: Miloš Vrátný/www.strakonickydenik.cz, foto Jan Škrle