Písek – Strakonice 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Ciboch (Řehoř), 22. Sýbek (Slavík), 29. Mošovský (Mazanec), 38. Jungbauer (Sýbek, Slavík), 43. Ciboch (Řehoř, Slavík), 46. Slavík (F. Procházka). Rozhodčí: Dvořák, Svoboda – Němec, Mareš. Vyloučení: 8:8, navíc Hřebíček (STR) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1100.
Písek: Pipek – Mazanec, Jirků, F. Procházka, P. Procházka, Volf, Koutenský, Hřebíček, Vejda – Novák, Gába, Mošovský – Vlk, Řehoř, Ciboch – Slavík, Sýbek, Jungbauer – Šimoník.
Strakonice: Myslivec (46. Havelec) – Hřebíček, Hrubý, Ondrejec, Kovář, Kloud, Gross, Kašpar – Andrle, Růžička, Binder – Dlouhý, Major, Kepl – Srb, Papež, Vlček.

Do prvního utkání play off nastoupili s větším úsilím hosté a také měli první střely na branku, nejprve ve druhé minutě Major a v páté minutě opět druhý útok hostí prověřil domácího Pipka střelami Majora a Dlouhého. V 8. minutě hráli domácí přesilovku,při napadání rozehrávky ve třetině domácích získal puk Jakub Major a jeho střela o centimetry minula tyč domácí branky. V 10. minutě po křídle domácí Řehoř zavezl puk do třetiny hostí a jeho prudkou nahrávku před branku tečoval do horního rohu branky hostí na 1:0 Ciboch. Ve 12. minutě si poradil Myslivec s tvrdou střelou domácího Vlka z prostoru mezi kruhy. V 16. minutě si vytvořili hosté tlak před domácí brankou, se střelami Grosse a Ondrejce si ale Pipek poradil. V 18. minutě hráli hosté přesilovku a opět vytvořili na branku domácích velký tlak. Nejprve Ondrejec z úhlu netrefil prázdnou branku a vzápětí Jakub Major v šanci bekhendem zakončil pouze do Pipka. Další dvě opakované střely Hřebíčka od modré trefili nejprve obránce a vzápětí opět předvedl jistý zákrok Pipek.

Do druhé třetiny vstoupili domácí daleko aktivněji a nejprve chytil Myslivec šanci Nováka a ve 22. minutě po závaru před brankou hostí Sýbek potrestal nedůraz hostí a protlačil puk za Myslivcova záda na 2:0 po akci Slavíka. Ve 29. minutě domácí při přesilovce po kombinaci zvýšili Mošovským na 3:0, když jeho střela z voleje po ledě z kruhů našla cestu mezi Myslivcovými betony. Domácí získali velkou převahu a o minutu později Myslivec výborným zákrokem lapačkou chytil velkou šanci Řehoře, který se ocitl před brankou sám. Další výborný zákrok předvedl o dvě minuty později při střele Jungbauera. Ve 37. minutě se dostal do dobré šance domácí Sýbek a na druhé straně Kepl a Dlouhý, ale oba brankáři byli pozorní. O minutu později po pěkné kombinaci ve třetině hostí prostřelil Myslivce po spolupráci se Slavíkem a Sýbkem Daniel Jungbauer a domácí vedli již 4:0.

Také ve třetí třetině domácí potvrzovali svojí převahu v utkání, když ve 43. minutě je nechali hosté bez důsledného bránění projít jednoduchou kombinací až před Myslivce, kterého překonal Ciboch na 5:0. Ve 46. minutě se dostal po přihrávce Filipa Procházky na kruzích ke střele Slavík a trefil pravý horní roh Myslivcovi branky na 6:0. Po této brance nastoupil do branky hostí David Havelec, který si za stálé převahy domácích poradil v 50. minutě se střelou Sýbka a o minutu později chytil nájezd Mošovského a dorážku do prázdné branky domácí střelec těsně minul. V 53. minutě si poradil i s brejkem Nováka.

V neděli od 17.00 hodin přivítají HC Strakonice na Křemelce v Knürr Aréně hosty z Písku k odvetnému utkání.